תערוכת הסלולר השנתית בברצלונה (MWC) נפתחה ביום שני עם נוכחות של 1,500 חברות מ-205 מדינות. בין החברות ניתן למצוא ייצוג ישראלי מרשים הכולל 70 חברות ו-35 אפליקציות מובייל. הנוכחות הישראלית בתערוכה היא הרביעית בגודלה אחרי ארה"ב (231), בריטניה (186) וצרפת (165). הביתן הלאומי של ישראל מאורגן זו השנה הרביעית על ידי מכון היצוא של משרד התמ"ת. שטח הביתן הלאומי כ-414 מ"ר והוא ממוקם במיקום מרכזי בתערוכה, לצד חברות התקשורת המובילות בעולם.

אחת החברות הישראליות היא callapp, אפליקציה שמזהה מתקשרים לא מזוהים על פי מידע מרשתות חברתיות. "callapp המציאה מחדש את חווית השיחה בטלפון", אומר עודד וולוביץ', מנכ"ל החברה, בראיון מברצלונה לתכנית "העולם הלילה", עם יעקב אילון, "אנחנו מחברים מספרי טלפון עם האינפורמציה שיש עליו ברשת, ומי שיתקשר אליך תראה מייד את כל האינפורמציה עליו. אם זה עסק או אדם פרטי".

callapp, שהוקמה ב-2011 וגייסה עד כה מיליון דולר, מלקטת מידע מהאינטרנט על האנשים שנמצאים ברשימת אנשי הקשר של המשתמש וגם כאלה שאינם נמצאים שם. את המידע היא לוקחת מדפי זהב, White Pages, רשתות חברתיות ועוד. "במקרה של אדם פרטי תוכל לראות מייד את המייל אחרון שהוא שלח אליך, תמונה שלו בלינקדיאן, תמונות שהעלה לאינסטגרם ועוד", מסביר וולוביץ', "אם זה עסק, יופיע לך שמו, הכתובת שלו, ביקורות, תמונות שלו, וכמובן בכל המקרים מדובר גם על אנשים ועסקים שלא מופיעים באנשי הקשר שלך, כל עוד הוא אחד ממיליארד המספרים שכבר יש לנו היום. בתקופה הבחירות למשל, יכולתי לסנן שיחות ממטות המועמדים, אבל כשאני בפגישה ומקבל שיחת טלפון והאפליקציה אומרת לי שזה מערוץ 2, אני יודע שזאת שיחה שכדאי לי לענות אליה".

על התערוכה מספר וולוביץ': "הביתן הישראלי מרשים מאד ואנחנו ברצף פגישות מהבוקר, גם עם גופים גדולים כמו פייסבוק ויאהו וגם יצרני טלפונים. המקום שוקק חיים".

העולם הלילה" עם יעקב אילון היא רצועה חדשה שתשודר מדי ערב בקשת (א-ג) בשעה 22:45. במקביל, באתר mako צוות התכנית יספק כתבות ודיווחים שוטפים מסביב לשעון במהלך כל השבוע ובשיתוף עם הגולשים. עוד בתכנית: ארז טל יגיש טור אישי נוקב ומשעשע תחת הכותרת "מה יהיה?", שם יסקור את אירועי השעה מתוך נקודת מבט משועשעת וצינית. טלי מורנו תגיש פינה קבועה בשם "קו המשווה" שתקשר בין החדשות הבוערות בעולם לנעשה בישראל, דרור גלוברמן יספר על הנעשה בעולם הטכנולוגיה והרשתות החברתיות.

>> החיים בצ'צניה- לא מה שחשבתם
>> "מה יהיה" עם ארז טל
>> יעקב פרי: "שומרי הסף עשה כבוד גדול לישראל"