הרוב המוחלט של התמונות שאנחנו מצלמים כיום נעשה בעזרת הסמארטפון. אבל מה לעשות שלא פעם אנחנו רוצים אותן דווקא על המחשב. מיקרוסופט שחררה אפליקציה חדשה, דמוית AirDrop במחשבי המק, שתאפשר לכם להעביר תמונות מהסמארטפון למחשב ללא כבלים או חיבורים שונים.

העברה מהירה של תמונות מהסמארטפון למחשב

אפליקציית Photos Companion, שזמינה לאנדרואיד ול-iOS, מעבירה את התמונות שצילמתם בטלפון למחשב. לאחר שהורדתם את האפליקציה, ודאו שהמחשב והסמארטפון מחוברים לאותה רשת WiFi, היכנסו לאפליקציית ה-Photos בווינדוס 10 ובחרו באופציית Import, ואז From mobile over Wi-Fi. סרקו בעזרת הסמארטפון את קוד ה-QR שמופיע באפליקציית Photos על המחשב שלכם. עכשיו, כל שנותר לכם לעשות הוא לבחור את התמונות שתרצו להעביר למחשב. תוך זמן קצר הן יופיעו עליו ותוכלו להשתמש בהן בכל דרך שרק תרצו.

אם לא תופיע לכם אפשרות ה-Import from mobile – גשו להגדרות של Photos וסמנו את אפשרות ה-Join Photos preview.

האפליקציה נוצרה על ידי מפתחים במסגרת פרויקט ה-Garage של מיקרוסופט, שמעודד עובדים בחברה לפתח אפליקציות ייחודיות, ולעיתים ניסיוניות, על חשבון זמן העבודה שלהם.

שימושית או מיותרת

האפליקציה משמשת בעיקר כפתרון לשליחה נקודתית של תמונות, ובהחלט לא כחלופה לסינכרון מלא כמו שמציעים שירותי ענן אחרים. כך שאם אתם משתמשים באפליקציות דוגמת דרופבוקס או גוגל Photos, האפליקציה הזו לא תחליף אותן. עם זאת, אם אתם נמצאים ליד מחשב לא קבוע או מחשב שאינו שלכם – האפליקציה יכולה לעשות את העבודה.

הכתבה פורסמה במקור באתר Geektime

עוד ב-Geektime:
לא התבלבלנו: המפסידה הגדולה מהמכירות הגרועות של אייפון X היא סמסונג
משחקים במחשב? אינטל משדרגת לכם את הביצועים הגרפיים