בשנות ה-90, הרבה לפני שגעונות כמו סליים או פורטנייט, לא ניתן היה למצוא כמעט אף ילד שבילקוטו לא היתה חבילה של פוגים - דיסקיות קרטון ועליהן הדפסים מוזרים או ממותגים, שילדי ישראל והעולם אספו, הפכו ונלחמו עליהן.

אם הייתה חסרה לכם טיפת נוסטלגיה בשנת 2018, תשמחו וודאי לדעת שהפוגים עומדים לחזור לחיינו - אבל עם טוויסט. ואם אתם לא זוכרים מה זה פוגים - כנראה שכל החיים עוד לפניכם, אז קחו שתי דקות וצפו בסיוון רהב בת ה-13 מדווחת על השגעת שההורים או האחים הגדולים שלכם בוודאי לקחו בה חלק פעיל:

פרויקט חדש, שעלה באתר מימון ההמונים אינדיגוגו, רוצה להחיות את המותג שנעלם מחיינו לפני כ-20 שנה, ומביא אותו למאה ה-21 - איך לא, דרך אפליקציה. באמצעות המשחק POGs AR תוכלו להתחרות בחברים, לפי אותם חוקים פשוטים: כל שחקן בוחר את הפוגים עליהם הוא מוכן להמר (לרוב על פי דרישות המתחרה) ומניח אותם בערימה יחד עם הפוגים של היריב. כל אחד בתורו זורק את ה"פצץ" (פוג מסיבי יותר מפלסטיק או מתכת) על הערימה, וכל פוג שהתהפך - הופך להיות שלו. בשנות ה-90 זה כל מה שהיה צריך בשביל לשגע את כל ילדי ישראל.

אם במקרה שמרתם בעליית הגג את אוסף הפוגים הישן שלכם - זה הזמן למצוא אותו, כיוון שמי שתורם 20 דולר ומעלה לפרויקט, יוכל לסרוק את הפוגים הישנים שלו ישירות למשחק (וזהו אלמנט ה-AR היחידי במשחק, למען האמת). עם זאת, אנחנו לא יכולים להבטיח לכם שהפוגים של ז'וז'ו חלסטרה ששמרתם ייתמכו על ידי האפליקציה. תורמים ברמות שונות יזכו לקבל "פצץ" שעל פי הפרויקט עומד להיות החזק ביותר במשחק, מה שיעזור להם לצבור יותר סכומי כסף וירטואליים, להרוויח פוגים נוספים ולהתחרות בתחרויות ברחבי העולם.

הכתבה פורסמה במקור באתר Geektime

עוד ב-Geektime:
זה הולך להיות מכוער: אפל הכריזה מלחמה על פייסבוק
כשאצלכם מתקינים ממיר 4K - אמזון כבר השיקה את הדור הבא

נכון לכתיבת שורות אלו, הפרויקט גייס כ-6,000 דולר מתוך 50,000 ונותרו עוד 25 ימים לסיומו ושלושה חודשים עד למועד ההשקה המשוער. עכשיו נצטרך לראות האם יש מקום למשחק פשוט כל כך גם בימינו.