לשוק אפליקציות המוזיקה הצפוף בישראל, הצטרפה השבוע יאנדקס הרוסית. היא דומה מאוד לספוטיפיי, אפל מיוזיק ודיזר שכבר פועלות בישראל. 

בכולן אפשר לייצר רשימות השמעה, להוריד מוזיקה לשמוע אופליין ולשמוע רדיו, מסבירה רפאלה גויכמן מ-TheMarker. כולן עולות כ-20 שקלים לחודש. מה בכל זאת ההבדלים ביניהן?

יאנדקס - מציעה מחיר של 10 שקלים לחודש למי שיירשם עד 8.11. מי שיירשם לאחר מכן ישלם 20 שקלים בחודש. החסרון - אמנם יש בה אמנים ישראלים מוכרים, אבל עדיין חסר בה היצע של מוזיקה ישראלית. 

ספוטיפיי - מתהדרת בכך שיש לה את האלגוריתם שהכי קולע לטעם שלכם בשירים חדשים. יש להם 180 מיליון מנויים, מתוכם 80 מיליון משלמים. הבעיה - בישראל עדיין אין חבילת משפחה. וכל בן משפחה צריך לשלם בנפרד 20 שקלים.

דיזר - האפליקציה לאודיופילים - נחשבת להכי טובה מבחינת איכות השמע, ויש בה את ההציע הכי גדול - 50 מיליון שירים. החסרון - אין עדיין ממשק בעברית.

טיידאל - יש בה מוזיקת בלעדית בז'אנר ההיפ הופ והראפ. החסרון - אין עברית, וההמלצות שלה פחות טובה.

אפל מיוזיק - הכי ותיקה בישראל - כאן כבר 3 שנים. מהפופולריות בישראל. יש בה ממשק עברי והרבה מוזיקה ישראלית. הבעיה - היא עובדת טוב רק במוצרי אפל. אפשר להשתמש בה גם במכשירים אחרים, אבל זה פחות נוח, למשל להזרים דרך כרומקאסט.

על יאנדקס ועוד על טכנולוגיה ואיך היא משפיעה על החיים שלנו, הערב ב-next בשעה 23:28 בקשת 12