אם אתם מוצאים את עצמכם לעתים משתעממים במהלך נסיעה בתחבורה הציבורית ומחפשים תעסוקה בסמארטפון שלכם - החל מהיום תוכלו לנצל את הזמן לקריאה. חנות הספרים האלקטרוניים "עברית" משיקה את האפליקציה שלה לסמארטפונים של אפל וגוגל, מהלך שיאפשר לרכוש ספרים אלקטרונים של ההוצאות סטימצקי, ידיעות אחרונות, כתר, עם עובד ועוד במחירים הנעים בין 36 ל-42 שקל.

אפליקציית eברית לסמארטפונים
אפליקציית eברית לסמארטפונים

אפליקציית הסמארטפונים של eברית מצטרפת לאפליקציות הקיימות שלה לטאבלטים של אפל וגוגל ומחשבים מבוססי Windows 8 של מיקרוסופט. ספר שנקנה יהיה זמין למשתמש בכל הפלטפורמות, כשמיקום הקריאה האחרונה, כמו גם העדפות גודל הגופן, מסתנכרנים אוטומטית בין המחשב, הטאבלט והסמארטפון. בשלב זה.

עדיף מאוחר?

השקת האפליקציה מגיעה באיחור ניכר, בהתחשב בעובדה שהחנות פעילה כבר מ-2011. תחילה עברית פעלה במתכונת דומה ל-Kindle של אמזון, והספרים ניתנו לקריאה באמצעות מכשיר ייעודי של ניופאן שנמכר ב-1,400 שקל. בעקבות חוסר ביקוש למכשיר היקר, עברה החנות לפעול במתכונת של אפליקציה - תחילה לטאבלטים ועתה גם לסמארטפונים.

יש לציין כי במהלך אותן שנים ניתן היה לרכוש ספרים אלקטרוניים בעברית לקריאה בסמארטפונים מחנויות מתחרות כגון "מנדלה מוכר ספרים ברשת". ספרים אלו ניתנים לקריאה באמצעות אפליקציות רבות המוצעות למערכות ההפעלה השונות, אך מטעמים של הגנה על זכויות יוצרים מתעקשת עברית לאפשר את קריאת הספרים רק על האפליקציה הייעודית שלה.

מירב אתרוג בר, מנהלת מיזם עברית, מסרה כי "מסכי הסמארטפונים הפכו עם הזמן לגדולים ונוחים יותר לקריאה והמכשירים נמצאים איתנו לאורך כל שעות היום. שני הדברים הללו יהפכו את קריאת הספרים בסמארטפונים לנגישה ונוחה לכולם". בהודעה צוין גם כי עד כה הורדו אפליקציות החברה לטאבלטים ומחשבים יותר מ-250,000 פעם ונרכשו דרכה מאות אלפי ספרים דיגיטליים. בהודעה גם צוין כי בחנות זמינים 2,500 כותרים בלבד. 

לרגל ההשקה, הכריזה החנות על שיתוף פעולה עם רכבת ישראל במסגרתו תעניק לבעלי כרטיס "רב-קו" של הרכבת שני ספרים במתנה: "תיק נעדר" – דרור משעני (כתר) ו"מאושרת בדרכה" – אורלי קראוס וינר (כתר). 

>> להורדה למכשירי אפל 

>> להורדה למכשירי אנדרואיד