New is always better
"חדש זה תמיד יותר טוב"

"חדש זה תמיד יותר טוב", כלל מספר אחת של בארני סטינסון מ"איך פגשתי את אמא", שעלול לרכך מעט את הצער העמוק שמשתמשי הגוגל Reader, חשו כשהחברה בישרה על חיסולו החל מאחד ביולי.

אז גוגל רידר הולך להיפרד מהעולם והחדשות הקשות דורשות שינוי חשיבה משמעותי - רבים מאיתנו מסתמכים על הקורא הוותיק ורגילים אליו. אנחנו פותחים איתו את הבוקר וסוגרים איתו את היום. זהו עמוד תווך רציני וחשוב עבור רבים שעובדים ונושמים ברשת. אז לאן ממשיכים מכאן?

הנה שבע אלטרנטיבות מומלצות. שימו לב שאם תתקלו בבעיות התקנה, הסיבה לכך היא שכולם מתקינים את החלופות לרסס האהוב של גוגל, ואלה המומלצים, בינתיים לא מצליחים לעמוד בעומס. 

feedly
אפשר להפוך אותו לכמעט זהה לרידר. feedly

בואו לפייסבוק של נקסטר

חשוב! לפני שאתם מתחילים, במידה והאלטרנטיבה שבחרתם לא יכולה להתעדכן אוטומטית מגוגל רידר, אפשר לייצא את הרשימה שלכם לקובץ. התחילו בתהליך כאן.

1. Feedly

קורא הרסס שיכול מאוד להזכיר את גוגל (כאן יש מדריך שיהפוך אותו לכמעט זהה). מדובר בקורא חכם ויפה, אם כי ייתכן שעבור חלק מהמשתמשים של גוגל רידר ההתעקשות שלו להיות יפה יכולה להוות בעיה. פידלי יושב כתוסף לגוגל כרום, פיירפוקס ולספארי (אין באקספלורר), הוא שואב אוטומטית את הפיד שלכם מגוגל רידר וממשיך להתעדכן בעצמו. פידלי בונה מגזין מהפיד שלכם, מחלק את הפיד לנושאים ומדגיש ידיעות שלדעתו חשוב שתקראו (על פי אלגוריתם פנימי שמתבסס של שיתוף ידיעות). לא מדובר בסוס עבודה שיעזור לכם לצלוח את כל הפיד שלכם, אבל אם אתם משתמשים קלים זו יכולה להיות אלטרנטיבה נחמדה מאוד.

תאימות: דפדפן, אייפון, אייפד, אנדרואיד ואפילו קינדל.
שואב מידע מגוגל רידר? כן.

reeder
נקי, מסודר ומזכיר את הרידר. reeder

2. Reeder

משתמשי מק יוכלו למצוא נחמה בגירסה המצויינת הזאת לקורא הרסס. הוא נקי, יפה, דומה ברמת הסידור לגוגל רידר, אבל הוא נעים יותר לעין ויש לו אפשרויות עיצוב מגוונות. והכי טוב - כיף מאוד לקרוא בו. אם אתם אוהבים לקרוא הרבה, זה ללא ספק הכלי הכי טוב שתמצאו. קיימות גם גירסאות מצויינות לאייפון ולאייפד. עבור גרסת מק תצטרכו לשלם 20 שקלים.

תאימות: מק, אייפון ואייפד.
שואב מידע מגוגל רידר? כן.

Netvibes
עוד אחד שדומה לרידר של גוגל. netvibes

3. Netvibes

קורא שעובד דרך הדפדפן שיכול להזכיר, בצורה כלשהי, את גוגל רידר. אז למי שמכור לצורה הישנה והטובה של גוגל רידר, ייתכן וזו האופציה הטובה ביותר. ביחרו באפשרות החינמית ותוכלו להתחיל להזין תוכן. ישנה גם גירסה לאייפון ולאנדרואיד, כך שתוכלו להתעדכן בקלות גם בנייד. הבעיה היא שהוא לא הכי נוח לקריאה, עם צבעים חדים מידי ופונטים מכוערים. גם עם עברית הוא עושה חצי עבודה.

תאימות: דפדפן, אייפון, אנדרואיד.
שואב מידע מגוגל רידר? לא. 

4. News bar

משתמשי מק יכולים לבחור באופציה המאוד יפה הזאת, שתבנה לכם בר בצד המחשב שיתעדכן אוטומטית בפיד ה-RSS שלכם. בבר עצמו תקבלו כותרות והתחלת משפטים בלבד, כך שאת הקריאה עצמה תוכלו לעשות כבר באתר עצמו. אופציה נחמדה למשתמשים קלים.

תאימות: מק.
שואב מידע מגוגל רידר? לא.

אין תמונה
הופך את ה-RSS למגזין. Flipboard

5. Flipboard

אחד מהקוראים המפורסמים ביותר. הקורא, שניתן להוריד אותו לאייפון, אייפד ולאנדרואיד, הופך את ה-RSS שלכם למגזין. קשה להגיד שהוא למשתמשים כבדים, מאחר והאפליקציה עצמה היא זאת שבוחרת מה בא קודם ומה אחר כך, וקשה מאוד לסדר ולארגן אותה. אבל למי שרק רוצה לקבל עידכונים חשובים, זו אופציה טובה בהחלט.

תאימות: אייפון, אייפד ולאנדרואיד.
שואב מידע מגוגל רידר? כן.

6. News blur

אחת האופציות הכי טובות שניסינו - קורא דרך הדפדפן שדומה מאוד לגוגל רידר. מבחינת העיצוב תרגישו ממש בבית. זהו קורא למשתמשים כבדים שמסדר היטב את כל מה שאתם צריכים לקרוא. המון אופציות לסידור, מראה נחמד מאוד, ועיצוב יעיל. למרבה הצער, יקח זמן להתרגל למהירות היחסית איטית שבה עובדת האפליקציה, בטח לעומת מהירות התגובה הפנטסטית של גוגל רידר. קיימת גם גירסה לאנדרואיד ולאייפון.

תאימות: דפדפן, אייפון ואנדרואיד.
שואב מידע מגוגל רידר? כן.

7. Taptu

אחת האופציות הפופולריות ביותר ועוד אפשרות שמנסה לעשות סדר חדש ב RSS שלכם. אופציות לסידור, שיתוף, מיון, המון צבעים והמון תמונות. היא גם מראה לכם מהם האייטמים הכי משותפים, ומה אתם הכי צריכים לקרוא ועכשיו. התוכנה יפה מאוד, ומהירות התגובה שלה מרשימה במיוחד, אבל משתמשי גוגל רידר יכולים למצוא אותה קצת מציקה. אפשר להיכנס ולבדוק אותה בעצמכם בחיבור מהיר. קיימת גירסה גם לאייפון, אייפד, אנדרואיד, ואפילו לנוק.

תאימות: אייפון, אייפד, אנדרואיד ונוק.
שואב מידע מגוגל רידר? לא.

*בונוס: שני קוראי רסס נוספים ומומלצים מאוד שבנויים כמעט כמו הרידר של גוגל הם Digg Reader ו-The Old Reader.