השקת גלקסי S5 בברצלונה (תמונת AVI: mako)
השקת גלקסי S5 בברצלונה | תמונת AVI: mako

חדשות טובות להססנים ולפזיזים: גוגל מרחיבה את חלון ההחזרה. עד עתה, חנות האפליקציות לאנדרואיד, Google Play התירה למשתמש חלון החזרה של 15 דקות בלבד ללא ויכוחים, מילוי טפסים או שאלות מיותרות, אך מדיווח חדש ב-Android Police עולה כי החלון הזה הורחב לשעתיים. אמנם זה לא אטרקטיבי כמו חלון החזרה של יממה - אותו הציעה גוגל בימיה הראשונים של מערכת ההפעלה, אך בהחלט צעד בכיוון הנכון.

באתר החליטו לבדוק את השמועה הזו כאשר דוד רודוק, בלוגר באתר, החליט ב-31 ביולי לרכוש את המשחק Game Of Life, המפותח על ידי חברת המשחקים Electronics Arts ונמצא באותו הזמן בעיצומו של Sale תמורת 0.5 דולר בלבד. ב-9:50 בבוקר רודוק קיבל את האישור לרכישת האפליקציה בדואר האלקטרוני והחליט לחכות 16 דקות על מנת לבדוק את אמיתות השמועה. בזמן הזה, הוא ביצע Force Close ל-Play Store דרך תפריט האפליקציות במכשיר, פתח את חנות האפליקציות מחדש ושם לב כי מסך ה-Refund עדיין הופיע. גם ב-11:48, שעתיים פחות 2 דקות רודוק יכל עדיין לבצע Refund ולהחזיר את כספו באופן מלא, אך ב-11:51, לאחר שעתיים ודקה המסך נעלם.

זמן לבדוק ולבחון את האפליקציה

לגוגל יכולות להיות מספר סיבות טובות להאריך את חלון החזרת האפליקציות. הסיבה הראשונה היא, כמובן, שגוגל אינה לוקחת בחשבון את זמן ההורדה שיכול במדינות מסויימות לעבור את חלון ה-15 דקות, תלוי כמובן בגודל היישום ובמהירות החיבור של המשתמש, האם הוא מחובר לרשת Wi-F, לרשת 3G או 2G וכו׳. סיבה אחרת יכולה להיות סוג היישום מבלי קשר לגודלו – משחקים כגון Game Of Life המדובר יכולים לשקול מאות מגה-בייטים, אך ללא קשר גם להיטען במשך זמן רב בפעם הראשונה וכמובן המשתמש יכול להחליט שלאחר חצי השעה הראשונה של המשחקיות זה לא המשחק שהוא חיפש – ולקבל את כספו בחזרה.

ידיעות נוספות ב-Geektime:
אפל החביאה במק שלכם את אחד הנאומים המרגשים ומעוררי ההשראה של כל הזמנים
הכירו את goodies, כמו זאפ, רק לחנויות מכל העולם

מגוגל נמסר ל-Android Police בתגובה כי ״אנחנו מפרסמים חלון החזרה של 15 דקות, שהוא חלון הזמן המובטח למשתמש אך אנחנו כן מרחיבים את החלון במקרים מסויימים, על מנת לפצות על זמני ההורדה״ הטענה המדברת על חלון מורחב לחלק מהיישומים מתחזקת בעקבות התגובה של גוגל, שכן פלורנס יון, כתב בבלוג Greenbot כי ניסה לבצע ניסוי דומה על חבילת אייקונים לאנדרואיד, אך לא הצליח להחזיר את כספו לאחר 15 דקות. יכול מאוד להיות, שבגוגל החליטו להרחיב את החלון לחלק מהיישומים בשקט, כחלק ממהלך מלא אותו הם מתכננים לבצע בימים הקרובים.

בינתיים, במידה ואתם לא מרוצים מאפליקציה מסויימת בכל זמן נתון לאחר קנייתה, תוכלו לנסות ולשלוח טופס דרך מערכת ההזמנות של גוגל – וסביר להניח שבקשתכם תיענה בחיוב ותקבלו את כספכם בחזרה. אף אחד לא מעוניין לשלם כסף על אפליקציות שלא עושות את עבודתן כמו שצריך, קורסות לאחר ההפעלה או אינן מתאימות למכשירים מסויימים – אך קחו בחשבון שלפני שאתם נוקטים במהלך כזה, שמשמעותו הפסד הכנסות למפתחי האפליקציות בחנות של גוגל, אתם בטוחים שלא קיבלתם את התמורה אותה קיוויתם לקבל מהאפליקציה. במרבית המקרים, שליחת מייל למפתח יכולה לפתור את הבעיה והדרך הזו צריכה להיות המוצא האחרון מבחינתכם.

הידיעה פורסמה במקור ב-Geektime