פלאפי בירד באיביי (צילום: איביי)
ויש כאלה גם בשקל. מכשירים עם פלאפי בירד למכירה באיביי | צילום: איביי

 

אנחנו אוהבים לאסוף דברים, וככל שהם נדירים יותר כך אנחנו נהנים יותר מהבעלות עליהם, גם אם אין לנו בהם שום שימוש. המשחק הפופולרי פלאפי בירד (Flappy Bird), שהוסר אמש (א'), מחנויות האפליקציות, לא שונה, ובשעות שחלפו מאז מחיקתו הוא הפך מאפליקציה חינמית לחלוטין לפריט אספנים הנמכר בכסף רב באינטרנט.

אלפי מכירות פומביות באיביי מציעות סמארטפונים עליהם מותקן המשחק, בו צריך השחקן להביא ציפור קטנה מצד אחד של השלב לצד השני תוך הימנעות מהיתקלות בקירות שבדרך, שבכל אחד מהם פתח מעבר בגובה שונה.

עוד NEXTER בפייסבוק שלנו

נכון לזמן כתיבת שורות אלו, מוצעים קרוב ל-2,000 מכשירי אייפון עם המשחק, כאשר ההצעה הגבוהה ביותר לעת עתה היא מעל 350,000 שקל לאייפון 5s של משתמש אמריקאי, אם כי משתמש איטלקי מציע את שלו במעל חצי מיליון שקלים, מכירה שעדיין לא זכתה למשתתפים. בינתיים, מכשירי אנדרואיד זוכים להרבה פחות התעניינות, אולי בשל הקלות בה ניתן להוריד אליהם את האפליקציה מאתרים שהעלו את קובץ ההתקנה שלה - קצת מעל 300 מכירות פומביות מופיעות באיביי בחיפוש כזה, כאשר ההצעה הגבוהה ביותר שמצאנו היתה כ-1,500 שקל למכשיר מסוג גלקסי אס 3 של סמסונג, מה שלא הפריע למשתמש קנדי לדרוש כ-3.5 מיליון שקלים על גלקסי אס 4 עם המשחק, ולמשתמש אחר לדרוש כ-70,000 שקל על אקספריה Z של סוני עם המשחק.

נציין כי לא רק שיש לפקפק בכוונות המוכרים האופורטוניסטים המעלים תמונות ומחירים שרירותיים לאתר הסחר המקוון, אלא שיש לקחת בערבון מוגבל גם את התנהגותם של הרוכשים. במכירות מסוג זה, בהן כמעט בטוח שמדובר בסוג של בדיחה, בדרך כלל שני הצדדים מתבררים לבסוף כגולשים בעלי הומור ביזארי, בדומה למקרים של גולשים שמכרו בני משפחה.

>> צפו: הדרך הכי טובה לנצח בפלאפי בירד

>> הטריק המגניב באייפון ש(אולי) לא הכרתם