לא חשוב איך אתם נראים, לא חשוב מה אתם אומרים - מה שקובע האם הדייט שלכם יהיה תחילתה של מערכת יחסים ארוכת טווח או אם אתם מתאימים לעבודה שעבורה התראיינתם הוא הפנים שלכם ושל הצד השני. כך לפחות עולה ממחקרים שביצעה חברת Facetrom הישראלית, שהוקמה על ידי בוגרי יחידת 8200 וזכתה במענק מהרשות לחדשנות.

עידו פלג, מנכ"ל החברה, מסביר לנו שמבנה הפנים שלנו נקבע על ידי מערכות ביולוגיות, ולכן מעיד בעצם על מי שאנחנו ועל איך שאנחנו רואים את העולם. התוכנה של פייסטרום מנתחת 200 פרמטרים במבנה הפנים ויודעת לחזות את ההתאמה בין אנשים - בין אם מדובר בזוג שיוצא לדייט או בעובד שרוצה להתקבל לצוות.

לדברי החברה, היא הצליחה לחזות את רמת האטרקטיביות של בני אדם אלה בעיני אלה ולהוכיח שסימטריה, מין וגיל לא קובעים. כך הם גם מצאו שרמת המשיכה בין ביל קלינטון למוניקה לווינסקי דומה לזו שיש לו עם הילארי.

כרגע מוצעת התוכנה בעיקר לחברות, לצורך עזרה בהשמה. כיום 30% מההשמות נחשבות ללא מוצלחות, ולרוב הסיבה אינה מקצועית אלא אישית - אי התאמה בין העובדים. בהמשך תוכל התוכנה לסייע גם בבחירת בני הזוג הפוטנציאליים שיוצגו לנו באפליקציות כמו טינדר, ולהגדיל את הסיכוי שלנו למצוא את האחד/ת.