אתם מתים על החברים שלכם, אבל לפעמים אתם לא רוצים להקדיש להם את כל תשומת הלב שלכם - או לפחות לחלק אותה ביניהם. וואטסאפ מבינה את זה והחל מסוף השבוע האחרון מאפשרת לכם לנהל שתי שיחות באפליקציה במקביל.

החברה שחררה ביום חמישי גרסה חדשה של האפליקציה לאנדרואיד, התומכת לראשונה בשיחות וידאו במצב "תמונה בתוך תמונה". מה שזה אומר הוא שאחרי שהתחלתם שיחת וידאו עם חבר כלשהו, תוכלו ללחוץ על "חזרה" - וחלון הווידאו יוקטן ו"יצוף" על המסך. תוכלו לשלוח לחבר טקסטים, קישורים ותמונות מחלון השיחה הרגילה תוך כדי שיחת הווידאו, או לעבור לחלון השיחה עם חבר אחר כדי לדבר עם שניהם במקביל בלי שזה יהיה בקבוצה משותפת. אפשר גם להיכנס לאפליקציה אחרת ולהשתמש בה בלי להפסיק לצפות בחבר/ה בשידור חי.

הקאץ': היכולת למזער את הווידאו נתמכת רק במכשירים המריצים את אנדרואיד אוריאו (8) החדשה - מה שאומר שלא תוכלו לנהל שיחות וידאו בחלון צף עד שיצרנית המכשיר שלכם תעדכן אותו. כרגע רק מכשירי נקסוס ופיקסל של גוגל עצמה יכולים להתעדכן למערכת החדשה, וצפויים לעבור כמה חודשים עד שהיא תגיע למכשירים אחרים.

אם יש לכם אייפון, לעומת זאת, אתם ברי מזל. וואטסאפ לאייפון תומכת בשיחות וידאו ממוזערות גם אם אתם עדיין מריצים את הגרסה הקודמת של האפליקציה. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא "לגרור" את הווידאו כלפי מטה - והוא ימוזער לעיגול שיצוף על גבי חלון הוואטסאפ. עם זאת, מכיוון שאייפון לא תומך בתמונה-בתוך-תמונה במערכת ההפעלה עצמה, ברגע שתמזערו את וואטסאפ ותעברו לאפליקציה אחרת - הווידאו ייעצר והשיחה תהפוך לשיחה קולית רגילה.

חידוש נוסף בגרסה החדשה של וואטסאפ, שזמין לכל משתמשי אייפון ואנדרואיד כאחד, הוא סטטוסים גרפיים. לחיצה על כפתור העיפרון במסך העלאת הסטטוס יאפשר לכם לכתוב הודעה על רקע צבעוני בדומה לסטטוסים הצבעוניים בפייסבוק - רק שזו של וואטסאפ כמובן משמידה את עצמה אחרי 24 שעות.