אפשר להגיד המון דברים לזכותה של אינסטגרם, אבל אחד הדברים החסרים באפליקציית שיתוף התמונות זו האופציה לשמור תמונות וסטוריז של אחרים. בין אם מצאתם בגד מעצבים שאתם רוצים לשמור בסמארטפון לבדיקה חוזרת, ובין אם הזמר האהוב שלכם העלה סרטוני וידאו מההופעה בה הייתם ואתם רוצים להשוויץ לחברים – אופציית שמירת תמונות, סרטונים וקטעים מהסטוריז של משתמשים אחרים זו האחת הפונקציות ההכרחיות ששלל משתמשים מאחלים לה.

עד היום, אם משתמשים היו רוצים לשמור קבצים מאינסטגרם – הם היו צריכים להשתמש באפליקציות צד-שלישי לא רשמיות, שהיו יכולות להזיק לסמארטפון ולעתים דורשות תשלום. עם השקת גרסת iOS 12, מכשירי האייפון קיבלו אפליקציית קיצורים מבית אפל, מה שמאפשר לבעלי המכשירים להפעיל פונקציות שונות בלחיצת כפתור. היתרון המרכזי הוא שמדובר באפליקציה של אפל שמפעילה פונקציות שקיימות אך ורק במכשיר ולכן אפשר לסמוך על מהימנותם של הקיצורים.

אחד מהקיצורים שיצאו לעולם בתקופה האחרונה, נקרא InstaSave, שכשמו כן הוא – נועד לשמור דברים מאינסטגרם. מה הקיצור מסוגל לשמור? תמונות וסרטונים שמשתמשים אחרים העלו (וגם אם הם מעלים מספר תמונות ביחד תחת אותו פוסט – הקיצור שומר את כולן ולא רק את הראשונה), תמונות פרופיל של משתמשים – ואפילו תמונות וסרטונים מסטוריז של משתמשים אחרים. החלק הבאמת מעניין בכל הסיפור? שאפשר לשמור תמונות מסטוריז של משתמשים גם מבלי לצפות בהם קודם, כך שבעלי הקיצור יכולים לצפות בסטוריז בגלריית התמונות שלהם במשך הרבה יותר מ-24 שעות, והמשתמשים שהעלו את הסטוריז לא ידעו שהם בכלל צפו בתמונות. כיצד עושים זאת? בשביל זה אנחנו פה.

כדי לשמור תמונות/סרטונים מפוסטים של משתמשים:

העתיקו את כתובת הקישור לפוסט. (באמצעות הכפתור ‘Copy Link’ שנפתח באמצעות לחיצה על 3 הנקודות בצידה הימני-עליון של התמונה).

לאחר מכן, לחצו על כפתור הקיצור ‘InstaSave’ באפליקציית הקיצורים שלכם (אפשר להוריד מפה). וזהו. יקפוץ לכם סימון V שיעיד שהשמירה הושלמה ותוכלו לעיין בתמונות מהגלרייה כאוות נפשכם.

פורסם ב-Geektime

עוד ב-Geektime

גייסה 80 מיליון דולר נמכרה ב-60 מיליון דולר: Amimon מרעננה נרכשת על ידי אחת מלקוחותיה
איך הפכה פלטפורמת גיימינג לאימפריית מתכנתים משגשגת?

כדי לשמור תמונות פרופיל, סטוריז ושאר ירקות:

הכנסו לפרופיל שממנו אתם רוצים לשמור את התמונות ו/או הסטוריז.
לחצו על 3 הנקודות בפינה הימנית-עליונה.
לחצו על הכפתור ‘Copy Profile URL’. (בתמונה מצד שמאל)
לאחר מכן היכנסו לאפליקציית הקיצורים ולחצו על הקיצור ‘InstaSave’.
ייפתח בפניכם תפריט בו תוכלו לבחור להוריד את תמונת הפרופיל של המשתמש, את הסטוריז שלו, את כל התמונות שהוא העלה אי פעם או רק את ה-12 האחרונות.

לאחר מכן תקבלו סימון V שידווח על הורדת התמונות למכשירכם, ותוכלו לצפות בסטוריז שוב, ושוב, ושוב…כמה שתרצו.

אכן, מדובר בפיצ’ר שמתבצע בעזרתה של אפל ולא באופן רשמי דרך אינסטגרם, אך היתרונות מתעלים על החסרונות. החל משמירת תמונות לצורך צפייה בהן ללא כל צורך באינטרנט (לדוגמה, כדי לחפש בחו”ל בגד שמצאתם באינסטגרם) ואפילו כדי לשמור אצלכם תמונות שונות שחברים העלו. ולגבי העובדה שאפשר לצפות בסטורי של אחרים מבלי שהם ידעו? טוב, זה כבר תלוי במצפונכם.