מגפת האבולה המשתוללת הרגה כבר קרוב ל-5,000 איש ברחבי העולם, אך יש מי שמרוויח ממנה בגדול: ג'יימס ואהן בן ה-27 מלונדון, שפיתח אפליקציה בשם Plague Inc 'מגפה בע"מ', והחברה שלו - Ndemic Creations.

המשחק של ואהן, שפותח לפני כשנתיים, קורא לשחקנים "להביא את סופה של ההיסטוריה האנושית על ידי פיתוח מגפה עולמית קטלנית". המשתמשים יכולים לתכנן את המגפה, להדביק את החולה הראשון, ליצור גרסאות משופרות ומידבקות יותר ואפילו להעביר אותן מוטציות שיהפכו אותן לקטלניות יותר ועמידות בפני יכולות הרפואה המודרנית.

עוד ב-NEXTER:

ואהן יצר את המשחק ב-2012, בזמנו החופשי ובעלות של כ-2,500 ליש"ט (כ-15,200 שקל). מאז היה המשחק זמין להורדה למכשירי אייפון תמורת פני בודד (כ-6 אגורות) ולמכשירי אנדרואיד חינם, כאשר עיקר הרווחים מגיעים משחקנים המשלמים בתוך האפליקציה על "שדרוגים" למגפה שלהם.

משחק האבולה
בגלל העיסוק התקשורתי, המשחק הפך ללהיט

בשבועות האחרונים, עקב העיסוק התקשורתי הרב במגפת האבולה, הפך לפתע המשחק ללהיט. רק בשבועיים האחרונים הורידו אותו כמיליון משתמשים חדשים והוא הגיע למקום הראשון באפליקציות בתשלום בחנות האפליקציות של אפל בגרסתה הבריטית. בסך הכל, הורד המשחק 35 מיליון פעמים ובשבוע שעבר שיחקו בו 4 מיליון איש (לעומת פחות ממיליון שבועיים קודם לכן). עשרות אלפים מתוכם, כמובן, בחרו לקרוא למגפה שלהם "אבולה".

"אנשים יעמדו בתור כדי לטעון שזה ניסיון לעשות כסף קל ממצב קשה, אבל זה לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת", אמר ואהן לדיילי מייל. "היה הרבה יותר טוב אם מגפת האבולה מעולם לא קרתה כלל, אבל אני רוצה לנצל את המקום שתפס 'מגפה בע"מ' כדי לנסות לעזור בכל דרך שאני יכול".

לדבריו, המשחק עורר את תשומת ליבם של גורמים בגופי בריאות עולמיים כגון WHO ו-CDC, וכי האחרונים אף פנו אליו, סיפרו כי המשחק שלו עוזר בהעלאת המודעות לנגיף הקטלני וביקשו ממנו עזרה בהמשך הגדלת המודעות לחשיבות פעולות שונות להגנה על הבריאות, כמו שטיפת ידיים, שאחד ממצבי המשחק מאפשר לראות כיצד היעדרה מאיץ הפצת מחלות בין בני אדם.

ואהן ציין גם כי בימים אלה הוא נמצא בקשר עם מספר ארגוני מחקר להם הוא מתכוון לתרום חלקים מהכנסות המשחק.

>> לינק למשחק