אחת הבעיות המטרידות ביותר בוואטסאפ היא שניתן לצרף כל אדם לקבוצה ללא אישורו. כלומר, כיום, במקרים רבים המשתמשים מתרגזים לגלות שמצרפים אותם לקבוצות לא רלוונטיות, בלי שנתנו לכך את הסכמתם.

בקרוב יבוא קץ לתופעה הזאת: על פי הבלוג WABetaInfo, וואטסאפ עובדת על פיצ'ר חדש, שיאפשר לכל משתמש לקבוע בתפריט ההגדרות הפרטיות כי לא ניתן יהיה לצרף אותו אוטומטית לקבוצות חדשות, בלי שנתן קודם את אישורו המפורש. כמו כן, יוכלו המשתמשים להתיר רק לאנשי הקשר שלהם לצרפם לקבוצות באופן חופשי, וכמובן שאפשר גם להשאיר את המצב הנוכחי על כנו – כך שכל אחד יכול לצרף אתכם לקבוצה ללא אישור.

בהתאם לכך, מנהלים שירצו לצרף לקבוצת וואטסאפ אנשים חדשים שלא התירו זאת, יצטרכו לשלוח קודם בקשה עם הזמנה להצטרף. אתם תקבלו את ההזמנה, ותוכלו לאשר או לדחות אותה. רק אם תאשרו – תצורפו לקבוצה. תוקף ההזמנה יהיה ל-72 שעות, ובסופן הוא יפוג.

מערכת ההזמנות והאישורים החדשה היתה מבוקשת על ידי משתמשים תקופה ארוכה. עם זאת, בימים אלה היא בשלב בטא ובדיקה, ואינה זמינה עדיין לכלל המשתמשים. לא ידוע מתי היא תושק באופן רשמי.

פורסם ב-TheMarker

עוד ב-TheMarker

חברת הפינטק ראפיד השלימה סבב גיוס שני לפי שווי של 300 מיליון דולר
"זה יכול להיות פרויקט של 60 אלף דולר": כמה עולה להשמיץ את היריב שלכם בבחירות

 וואטסאפ מוסיפה בהדרגה פיצ'רים חדשים הקשורים לפרטיות. רק באחרונה הוסיפה פיצ'ר חדש לאפליקציית האייפון, המאפשרת לבעלי המכשיר לנעול את האפליקציה ואת הצ'אטים שלהם באמצעות טביעת אצבע או זיהוי פנים, וכך לוודא שאנשים זרים לא יוכלו לחטט להם בהודעות ולשלוף אותן החוצה.