יש לכם עשרות אפליקציות ומקום מאוד מוגבל להבליט את החשובות במסך הבית. הנה כמה אפליקציות שאתם חייבים שיהיו זמינות מיד כשהמסך נפתח: זו שתסייע לכם לאתר את קו האוטובוס שאתם צריכים, אחרת שתזכור עבורכם את כל הסיסמאות וגם כזו שתגיד לכם היכן המסעדה הקרובה ביותר והאם היא מומלצת.  

Moovit

עם 40 מיליון משתמשים ב-65 מדינות, הופכת Moovit לאפליקציה שעשתה את אחת המהפכות המשמעותיות בתחום התחבורה הציבורית בארץ ובעולם. בעבר, כדי לנסוע ממקום למקום בתחבורה ציבורית, היינו צריכים לעיין בלוחות הזמנים או להתעניין במודיעין כדי למצוא את קו הנסיעה המתאים, אחר כך לחכות בתחנה בציפייה שהאוטובוס יגיע בזמן ואז החלה נסיעה מתוחה במהלכה בדקנו בדריכות מתי לרדת.

כל התהליך הזה נחסך מאיתנו עם שימוש באפליקציה. זו מתכננת עבורנו את מסלול הנסיעה המהיר ביותר, לעיתים גם בשילוב סוגים שונים של תחבורה, מדווחת בזמן אמת על הגעת הקו הבא לתחנה וגם מתריאה לנו במהלך הנסיעה מתי נצטרך לרדת. אם אתם מתנהלים באמצעות תחבורה ציבורית - זו אפליקציית חובה. 

להורדה: אנדרואיד | iOS  

Sidekix

מכירים את זה שאתם מגיעים לעיר זרה, בדרך כלל בחו"ל, ובעיקר כשאתם מנווטים ברגל אתם מוצאים את עצמכם חסרי אונים? אין מה לעשות, כשאנו לא מכירים את המקום, יקח לנו זמן רב יותר להגיע מנקודה לנקודה. עבור כך אמנם יש כמה אפליקציות ניווט, אך כיצד תוכלו לשלב באותו ניווט גם ביקור בחנויות מתחומי העניין שלכם? כדאי שתציצו ב-Sidekix.  אם תרצו - הוויז של הולכי הרגל.

 

האפליקציה כוללת מאגר של 100 ערים בעולם (כמה מהם גם בישראל) בהן היא תוכל לתכנן עבורכם מסלול הליכה. אתם תקבעו דרך אלו חנויות תרצו לעבור: מסעדות, חנויות אופנה ואולי בכלל מוזיאונים. היא תתכנן בעבורכם את המסלול באופן אידאלי, מבלי שתצטרכו לעשות עיקוף מיותר ולהאריך את הדרך. בקרוב מתכננים המפתחים להוציא גם גרסת אנדרואיד של האפליקציה. 

להורדה: iOS

Easy

את גוגל אנחנו מכירים היטב ורק אם נסגל לעצמנו מספר מיומנויות נוכל למצוא מידע רב ברשת האינטרנט. אך בחיפושים ממוקדים, חיפושים אחר בתי עסק שסביבנו, נצטרך עזרה של מנוע חיפוש ייעודי.

 

Easy (שקשת היא בין המשקיעים בחברה) הוא מנוע חיפוש מקומי שמוצא את בתי העסק הטובים ביותר שנמצאים סביבנו. באמצעות אפליקציית Easy תוכלו למצוא מסעדות, חנויות שונות, טיולים, בעלי מקצוע, אירועים וכל בית עסק באיזור שבו אתם נמצאים, או באיזור אחר שתגדירו. הייחודיות של האפליקציה הוא העובדה שהיא אוספת לא רק מידע כמו שעות פתיחה אלא גם חוות דעת של גולשים וביקורות של מומחים (כמו מבקרי מסעדות) ומשקללת את הכל יחד לכדי ציון אחד שמאפשר לכם לבחור בבית העסק המתאים לכם ביותר, ואז לנווט היישר אליו באמצעות וויז או כל שיטת ניווט אחרת.

כך למשל, אם נהיה מעוניינים למצוא את המסעדה הקרובה ביותר למיקומנו הנוכחי נצטרך להיכנס לאפליקציה, ללחוץ על האייקון "לאכול" לבחור האם נהיה מעוניינים במסעדה, בית קפה, מזון מהיר, גלידריה או בר מסעדה ואז גם נוכל לבחור קטגוריות משנה. את התוצאות נוכל לדרג או לפי הקרובות ביותר או לפי הטובות ביותר (או שילוב ביניהן). בכניסה לכל תוצאה ותוצאה נוכל לראות מידע רב על בית העסק, כמו ביקורות, פרטי יצירת קשר, פופולריות ואפשרות שיתוף עם חברים.

להורדה: אנדרואיד ו-iOS

Any.Do

נראה שרבים יסכימו על כך שחייהם עמוסים. משימות אישיות, משימות בעבודה, אירועים צפויים ועוד מציפים את חיינו וקשה לתמרן בין כולם. אפליקציות שונות מנסות לסייע לארגן את סדר היום שלנו וגם לעדכן בהן תזכורות או משימות שונות. הפופולארית שבהן היא Any.Do.

האפליקציה מאפשרת לקבוע תזכורות כמעט מכל מקום: מהמחשב, מהטאבלט, מהסלולרי, באמצעות שליחת מייל לכתובת ייעודית ואפילו באמצעות סנכרון עם לוח השנה המקוון שלכם. ניתן גם להוסיף תזכורות קוליות ואפילו להפעיל אשף מיוחד בתחילת כל יום שיעשה לכם סדר עם מה שצפוי לכם ביום הקרוב. 

להורדה: אנדרואיד | iOS 

LastPass

האינטרנט מציע לנו שירותים רבים וכל כך חשובים - מה שמעמיד בפנינו את אתגר הפרטיות האישית: כיצד נשמור על כל המידע שלנו גלוי לעינינו בלבד? לרוב זה מתבצע באמצעות שם משתמש וסיסמא עמם אנו מזדהים בכניסה לכל שירות ושירות. אך עם שלל שמות משתמש וסיסמאות נראה שגם אנחנו זקוקים למישהו שיעשה סדר בבלגן.

אפליקציית LastPass תדרוש מכם לזכור רק סיסמא אחת, סיסמת הכניסה לאפליקציה עצמה. את כל שאר שמות המשתמש והסיסמאות שלכם תמלא האפליקציה באופן אוטומטי בכל דף שידרוש מכם את שם המשתמש והסיסמא שלכם: בכניסה לאפליקציית הבנק, בכניסה לדואר האלקטרוני, אל הרשתות החברתיות ועוד. ניתן גם להיעזר באמצעות טביעת האצבע שלכם, לסנכרן סיסמאות עם בני משפחה אחרים ואף לגבות את הסיסמאות בתיקיות מוצפנות בענן.

 להורדה: אנדרואיד | iOS 

Shazam

המוזיקה מלווה אותנו ברגעים כה רבים במהלך היום: היא מתנגנת ברדיו, בבתי עסק בהם אנו מבקרים וגם במסיבות ובמופעים שם אנחנו מבלים. מפעם לפעם מתנגן שיר שהיינו רוצים לזהות, אם כדי לרכוש אותו מאוחר יותר לשימוש עצמי או סתם כדי להרחיב את ידיעותינו בדבר המבצעים, המחברים או המלחינים.

באמצעות אפליקציית Shazam תוכלו להקליט קטע קטן מהשיר שאותו אתם שומעים. היא מתבססת על טכנולוגיה המכונה "טביעת אצבע אקוסטית" שממפה את המקצב, העוצמה והתדרים של דגימת השיר ומנסה להשוות אותה למאגר העצום בו היא נעזרת. בתוך כמה שניות היא תשלח אליכם את פרטי השיר, אפשרות לרכוש אותו מחנויות המוזיקה ואף לשתפו עם חברים. וכן, כדאי למקם אותה על מסך הבית, כי עד שתמצאו אותה בין שלל האפליקציות במכשיר - השיר המתנגן כבר יגמר.

להורדה: אנדרואיד | iOS

PicsArt

אין ספק שמאז שכל סמארטפון הוא מצלמה דיגיטלית עוצמתית, אנחנו מצלמים הרבה, עד שלעיתים אנו שוכחים ליהנות מן החוויה העצמה, רק כדי שלא נשכח לתעד אותה. העריכה הגרפית, כמו גם השימוש בפילטרים שונים, הפכו נפוצים ואם כך חשוב שעל מסך הבית תהיה לנו אפליקציה "בשלוף" שתדע לבצע בתמונות עריכה גדולה כקטנה.

ב-PicsArt תוכלו למצוא מגוון גדול מאוד של כלי חיתוך, עריכה, פילטרים מגוונים וכמובן - שיתוף של התוצאה בלחיצת כפתור. כאן תוכלו למצוא אפליקציות נוספות שאיתן תוכלו לשפר את התמונות שתצלמו.

להורדה: אנדרואיד | iOS 

Google Photos

כבר הסכמנו על כך שאנחנו מצלמים בלי סוף? מה שאומר שאנו תלויים בנפח האחסון של המכשיר, או בנפח אחסון של שירותי ענן כאלה או אחרים.

Google Photos הוא בעצם שירות לאחסון בענן המוצע גם למשתמשי אנדרואיד וגם למשתמשי iOS. השירות מציע נפח אחסון ללא הגבלה של תמונות וסרטונים. כמו כן, האלגוריתמים החכמים יודעים לארגן את התמונות על פי מקומות / תאריכי צילום, אפשרות לתיקון התמונה וגם יכולות לייצר קולאז'ים או סרטונים מכמה תמונות - כל זאת בעת שהן מאוחסנות רק על הענן ומשאירות  לנו נפח אחסון פנוי במכשיר. 

להורדה: אנדרואיד | iOS

 Google Drive

ואם בשירותי ענן עסקינן, אי אפשר שלא לדבר על Google Drive -  ה"כונן הנייד" בענן של ענקית החיפוש. זה מאפשר לכם ליהנות מ-15 ג'יגה בייט של אחסון חינמי (זאת יחד עם נפח המיילים שלכם ב-Gmail).

כמו כן, תוכלו לפתוח קבצי אופיס ולערוך אותם ישירות בענן, זאת באמצעות אפליקציות ייעודיות שמציעה גוגל: אחת למסמכים, אחת למצגות ואחת לגליונות אלקטרוניים. החיפוש והארגון של הקבצים נוחים מאוד וניתן גם לשתף תיקיות יחד עם חברים שיוכלו לגשת אליהן מכל מקום.

להורדה: אנדרואיד | iOS