סופיה לו
האפליקציה אחראית לשימוש האסור של הנהג בטלפון בזמן הנסיעה. סופיה לו, הילדה שנהרגה

תושב סן פרנסיסקו תובע חברה המספקת אפליקציה להזמנת מוניות בטענה כי האפליקציה גרמה למותה של בתו ולפציעתם של אשתו ובנו ב-31 בדצמבר.

סופיה לו בת ה-6 נהרגה בערב הסילבסטר בשעה 20:00, כאשר חצתה עם אימה ואחיה בן ה-5 צומת בעיר. הנהג סייד מוצאפאר, שפנה ימינה בצומת, פגע במשפחה, הרג את הבת ופצע את האם, הואנג קואנג, והאח, אנת'וני.

עוד NEXTER כל הזמן בעמוד הפייסבוק

בתביעתה של המשפחה, שהוגשה ביום שישי האחרון, נאמר כי מוצאפאר מספק שירותי הסעה באמצעות אפליקציית Uber. האפליקציה, המתחרה ב-GetTaxi הישראלית, מציעה לכל בעל מכונית להירשם לשירות ולספק שירותי הסעות בתשלום במסגרת שירות UberX. למעשה, היא מהווה דרך עבור נהגים להרוויח כסף ממכוניותיהם.

לטענת המשפחה, בזמן התאונה השתמש מוצאפאר באפליקציה, ובכך עבר על החוק בקליפורניה, האוסר שימוש בזמן נסיעה במכשיר אלקטרוני שאינו מותאם לשימוש על ידי דיבור. אך המשפחה לא הסתפקה בלתבוע את הנהג, וטוענת בתביעה כי Uber אחראית לשימוש האסור של הנהג בטלפון בזמן הנסיעה, שכן האפליקציה מאלצת את הנהג להסתכל על מסך הטלפון כדי לראות את מיקומם של נוסעים שהזמינו נסיעות, ואף מעודדת אותם לעשות זאת על ידי הצעת אפשרות לשליחת הודעות טקסט לנוסעים.

אובר, מבחינתה, אינה מספקת ביטוח לנהגים בשירות UberX, שאינם עובדים עבורה אלא משתמשים בה כשירות, מלבד בזמן נסיעה שהוזמנה דרכה. לאחר התאונה היא אף פרסמה הודעה בה נאמר כי גישתו של הנהג לשירות נחסמה. עם זאת, טענות המשפחה עשויות להתברר כנכונות אם יוכח ששימוש באפליקציה בזמן עצירות בלבד אינו אפשרי.

בתביעה מציינת המשפחה כי היא דורשת פיצויים כספיים וכליאה של הנהג והאחראים ליצירת האפליקציה, אך לא מוזכרים מספרים כלשהם. הללו יוצגו אם תתקבל הבקשה לקיים בנושא משפט מול חבר מושבעים.

>> ההוכחה שג'סטין ביבר ומיילי סיירוס הם אותו בן אדם

>> תלונה במשטרה על גולשת שהצטלמה עם ראש כבש כרות