כבר כמה שנים שלגוגל יש אפליקציית מדידת מרחקים והיקפים, שיכולה להחליף את סרט המדידה המסורתי. אבל עד עכשיו היא היתה בלעדית למכשירים שהשתייכו לפרויקט טנגו (ז"ל) של החברה, ולאחרונה גם למכשירי פיקסל. עכשיו היא זמינה גם למכשירים נוספים.

דיוק של 1 ס"מ

האלגוריתם של Google Measure עושה שימוש במצלמות ובחיישנים השונים של הסמארטפון שלכם כדי לחשב מרחקים בין 2 נקודות שאתם מגדירים על המסך. מרגע שאתם מפעילים את האפליקציה – היא אמורה לזהות משטחים ועצמים במרחב, וכשהיא תזהה אותם תוכלו לבחור האם אתם רוצים למדוד מרחק או גובה. בשלב הבא אתם בוחרים את נקודות ההתחלה והסוף של המדידה – והמרחק או הגובה מופיעים מייד. אם אתם רוצים, אתם יכולים לשנות ולדייק את המדידה, כשטווח הטעות של האפליקציה עומד על סנטימטר אחד.

כאמור, עד עכשיו היתה האפליקציה זמינה לסמארטפונים של פלטפורמת טנגו, אולם עכשיו – בזכות ה-ARCore, פלטפורמת המציאות הרבודה של גוגל – היא זמינה למגוון גדול יותר של מכשירים, ולמעשה לכל מכשיר שתומך ב-ARCore ומריץ אנדרואיד 7.0 ומעלה, וביניהם מכשירי גוגל, סמסונג, LG, וואווי, OnePlus ושאומי האחרונים. רשימת המכשירים הנתמכים נמצאת כאן, ויש להוריד קודם את אפליקציית ARCore ורק אז את Measure.

הניסיון שלנו העלה שהביצועים של האפליקציה סבירים סך הכל, אבל תצפו שהיא תחליף מד לייזר או אפילו סרט מדידה רגיל, לפחות לא בשלב הזה. לא פעם היא מפספסת את המשטחים, בעיקר אם הם לא מוארים מספיק או שהם לא מובחנים מספיק מהרקע. עם זאת, למדידה ספונטנית בחנות, לאומדן של מרחקים, כשסנטימטר לפה או לשם אינם משחקים תפקיד, או למדידה של גבהים, כשסרט מדידה אינו באמת יכול לעזור לכם – מדובר בפתרון לא רע, שיעשה את העבודה.

ההכרזה האחרונה של גוגל מגיעה במקביל להשקת iOS 12, שמגיעה עם אפליקציית מדידה מובנית של אפל שמתבססת על ה-ARKit, פלטפורמת ה-AR של החברה.

הכתבה פורסמה במקור באתר Geektime

עוד ב-Geektime:
פיתוח ישראלי ישתיק את המזגן שלכם
אפשר לגלוש בכרום גם בלי חיבור לרשת