אדוארד סנודן יודע דבר או שניים על אבטחה. עכשיו, ממקום גלותו ברוסיה, חושף הבוגד/מלשין/גיבור/מנהיג – מוזמנים למחוק את המיותר – אפליקציה חדשה, שמבטיחה להפוך את האנדרואיד הישן שלכם למכשיר אבטחה מתקדם, שתוכלו לקחת אתכם לכל מקום.

המכשיר הישן הופך למערכת אבטחה ניידת

הרעיון של אפליקציית Haven: Keep Watch ("מקלט: שמור על ערנות") פשוט: לכל אחד יש איזה אנדרואיד ישן זרוק באחת המגירות בבית. אבל זה שהוא קצת מגמגם במשחקי התלת-מימד החדשים ביותר לא אומר שאין לו מצלמה טובה, ערימה של חיישנים, מיקרופון טוב וגישה לרשת. בקיצור, כל מה שצריך למערכת אבטחה שתשמור על המרחב הפרטי שלכם, מבלי להתפשר על הפרטיות שלכם, כפי שמסבירים המפתחים.

מרגע שתפעילו את האפליקציה, היא תעשה שימוש במצלמה ובחיישני האור, הקרבה והתנועה כדי להשגיח על החדר בזמן שאינכם נמצאים. אם ייכנס מישהו לחדר בזמן שאתם לא נמצאים – האפליקציה תתחיל לפעול ולצלם את הנעשה. האפליקציה גם תפעיל את המצלמה בצורה אוטומטית כאשר המיקרופון יקלוט רחשים מוזרים בחדר. במקביל, Haven תשלח לכם לסמארטפון התראה, שכוללת תיעוד של הפעילות החשודה.

על פי המפתחים, האפליקציה תזהה גם פנס בודד שנדלק בחדר חשוך. כדי לשמור על רמת אבטחה גבוהה, עושה האפליקציה שימוש ב-Signal - אפליקציית מסרים שמתבססת על פרוטוקול הודעות מוצפן, אבל אם ממש תתעקשו היא תתקשר איתכם בדרכים פופולאריות יותר, כמו וואטסאפ למשל.

האפליקציה נועדה למנוע פגיעה מסוג ה-Evil maid ("החדרנית הזדונית"), שמתבססת על גניבת מידע בעזרת גישה פיזית למחשב או לסמארטפון – הגם שאלו מאובטחים ואפילו מוצפנים. מכיוון שמערכת האבטחה הזו ניידת – אחרי הכל, היא בעיקר טלפון סלולרי – תוכלו לקחת אותה כשאתם מתארחים במלונות, למשל ולוודא שאף אחד לא מתעסק עם המידע האישי שלכם.

הרעיון אינו חדש וקיימות לא מעט אפליקציות בגוגל פליי שמבטיחות להפוך את האנדרואיד הישן שלכם למערכת אבטחה; אולם החידוש הוא שכאן עומדות מאחורי האפליקציה 2 עמותות עם אג'נדה למען חופש המידע, חופש העיתונות והפרטיות: עמותת The Guardian Project ועמותת Freedom of the Press Foundation, כשאת הפיתוח מוביל אדוארד סנודן והכל בקוד פתוח. על פי המפתחים, האפליקציה מיועדת בעיקר לעיתונאים חוקרים ופעילי זכויות אדם, אבל אנחנו מוסיפים גם פרנואידים, כי כידוע, זה שאתם פרנואידים לא אומר שלא רודפים אחריכם.

הכתבה פורסמה במקור באתר Geektime

עוד ב-Geektime:
חושבים שאתם יצירתיים? בואו לזכות בגלקסי נוט 8
מבצע מיוחד על אפליקציות פרימיום בחנות של גוגל