מי תיקח השנה במשחקי היורו? צרפת? גרמניה? בלגיה? הניחושים שלכם כנראה כתובים כבר על הלוח המחיק בחדר הישיבות שלכם, או אצל מישהו באיזה פנקס רשימות שקבור בסמארטפון.

באפליקציית MataYeled (מה אתה, ילד?) אפשר לפתוח קבוצות, ולרשום את כל הניחושים שלכם ושל החברים שלכם. במונדיאל וביורו הקודם נרשמו 20,000 אוהדים לאפליקיציה, ואלפים נוספים נרשמו לקראת משחקי היורו הבאים.

אז ככה זה עובד - קודם כל, אתם פותחים קבוצה, מזמינים חברים דרך וואטסאפ (או מצטרפים לקבוצה אחרת שמישהו פתח). אפשר כמובן להיות חברים בכמה קבוצות נפרדות או חופפות. 

ישנם שלושה סוגים של קבוצות:

דיסקרטית - שרק חברי הקבוצה רואים אותה.
פתוחה - קבוצה שכולם יכולים לראות, אבל רק מנהל הקבוצה מצרף חברים.
פומבית - קבוצה שכל מי שנכנס לקבוצה, יכול להצטרף לקבוצה.

אחר כך מתחילים לנחש את תוצאות המשחקים, פשוט מקלידים כמה נקודות תקבל כל קבוצה. ניחוש של משחק נסגר עם שריקת הפתיחה, ואפשר לשנות אותו מספר פעמים עד שהמשחק מתחיל. אחר כך הוא נשלח לכל חברי הקבוצה. כשיתקבלו תוצאות האמת בגמר המשחקים, כל משתתף יקבל דירוג לפי הדיוק שלו.

יש את זה שיותר גרוע מקוף

בכל קבוצה,  יש את ״הקוף״ שזה בעצם הימור אקראי של המערכת. כדי שיהיה אפשר להשפיל את מי שנמצא מתחת לקוף. מי שזכה במקום הראשון יכול לכתוב סטטוס בעמוד שנפתח לקבוצה. 

"המטרה שלנו זה להפוך לך את הטורניר להרבה יותר כיפי. היכולת לחיות את הטורניר, לעדכן תוצאות עד הרגע האחרון של לפני המשחק, ומיד אחרי תחילת המשחק, לראות את התוצאות של כל החברים ולגרום לחוויה משותפת עם החברים בצפייה של כל משחק", מספר אטינגר.

להורדת האפליקציה לאנדרואיד

לאתר