בדיוק כשהיה נדמה שיש מספיק אימוג'י בעולם שיעבירו כל תחושה או מצב אפשריים, הצטרפה לחנות האפליקציות של אפל חבורה של דמויות חדשות עם מסר קצת אחר. בקבוצה העגומה הזאת ניתן למצוא בין היתר: ילדים מוכים עם חתכים ופנסים בעיניים, ילדים שחושבים על התאבדות, תמונות של הורים אלכוהוליסטים והאהובה על המערכת – תמונה של ילד עם אימוג'י הקקי על הראש שמטרתה להעביר שהוא פשוט מרגיש, ובכן, לא טוב במיוחד.

אימוג'י לנערים במצוקה (צילום: עמותת BRIS)
אימוג'י לנערים במצוקה | צילום: עמותת BRIS

האחראית על החבורה הזו היא BRIS, עמותה שוודית למען ילדים ובני נוער במצוקה שעברו התעללות מינית או פיזית. סדרת האימוג'ים אמורה לעודד אותם לדבר על הדברים שעוברים עליהם ולהקל עליהם לתאר את המצוקות שלהם באמצעות שימוש באימוג'י. את כל הדמויות ניתן למצוא באפליקציה "abused emojis" שזמינה בחינם כרגע באפסטור בלבד.

סילביה ארנהגן מעמותת BRIS הסבירה לאתר הבריטי mirror מה עומד מאחורי היוזמה: "לרוב קשה לילדים לדבר על חלקים קשים מחייהם. כיום אימוג'ים הם דרך מאוד טבעית לתקשורת בקרב ילדים ובני נוער ואנחנו רוצים להראות להם שאין שום דבר רע בלשתף את הסביבה כשעובר עליהם משהו. לפעמים קשה לתאר תחושות או חוויות קשות במילים ויכול להיות שיהיה להם יותר קל להתריע על כך שהם במצוקה באמצעות הדמויות. ילדים חווים מגוון רחב של רגשות קשים, מתחושת חוסר שייכות חברתית ועד לסיפורים קורעי לב על אלימות, התעללות מינית ואפילו מחשבות על התאבדות".

"הרבה ילדים מרגישים רע ממגוון סיבות, והדמויות מעוצבות כך שיוכלו להעביר כל תחושה או סיטואציה בצורה ברורה. כעת כל מה שהילדים צריכים לעשות זה להוריד את האפליקציה בחינם ואז יוכלו להשתמש בכל הדמויות בהודעות סמס. לאחרונה עודכנה מקלדת האימוג'ים במגוון רחב יותר של קבוצות אתניות וסוגים שונים של משפחות. הייתי רוצה לראות בעתיד גם מגוון רחב יותר של רגשות וסיטואציות כדי שילדים יוכלו להעביר את המצבים הרגשות השונים שלהם בקלות".

אימוג'י לנערים במצוקה (צילום: עמותת BRIS)
אימוג'י לנערים במצוקה | צילום: עמותת BRIS
אימוג'י לנערים במצוקה (צילום: עמותת BRIS)
אימוג'י לנערים במצוקה | צילום: עמותת BRIS

 

נתקלתם בסיפורים נוספים ברשת? ספרו לעדי רם בפייסבוק