מכירים את זה שמתחילה לכם פריחה מוזרה על העור, וכשאתם עורכים חיפוש ברשת - גוגל אומרת לכם שזה כנראה סרטן ואתם עומדים למות? אז הנה אפליקציה שרוצה לעזור מבלי להבהיל אתכם. First Derm היא אפליקציה שמזמינה את המשתמשים לשלוח באופן אנונימי תמונות של האזור הנגוע בעור, ולקבל אבחנה רפואית בתוך 24 שעות.

אתר TechCrunch מספר שהאפליקציה הושקה כבר ב-2009 בשוודיה כדי לסייע למשתמשים להבין באיזו מחלת מין הם נדבקו. עם זאת, לאחר שהיזמים הבינו שבניגוד להרפס - אף אחד מהמשתמשים לא רצה להפיץ את האפליקציה הזו הלאה, הם החליטו למתג אותה מחדש כדי שתפנה לכל מיני אנשים עם כל מיני פריחות, שלפוחיות, גירויים ו"איכס, תמרח על זה משהו". למרות זאת, אלכסנדר ברוב (Brove), האיש שהקים את האפליקציה אומר ש-70% מהפניות שמתקבלות לפירסט-דרם כוללות תמנות שהן בגדר "מתחת לחגורה".

מחלת מין אפליקציה
מתוך האפליקציה

אם יש לכם משהו פריחה שמביכה אתכם, ו-40 דולר פנויים, כך זה עובד: המשתמש מתבקש למלא טופס והעלות שתי תמונות: אחת המצולמת מקרוב והשנייה מרחוק יותר. לאחר מכן, החומרים מועברים לרופא הפנוי הראשון שעובד עם פירסט-דרם. לטענת היזמים, כ-70% מהמקרים ניתן לפתור באמצעות המלצה על תרופות שאינן במרשם, והיתר מצריכים פנייה לגורמים מטפלים. לפי המידע באפליקציה, פירסט-דרם יכולה לסייע באבחון של לא פחות מתשעים מחלות עור שונות. 

לטענת המפתחים, המשתמשים נשארים אנונימיים לחלוטין: האפליקציה לא מבקשת את פרטיכם האישיים או הדוא"ל שלכם או חיבור לפייסבוק. עם זאת בשלב זה כולנו כבר אמורים לדעת שבעידן הטכנולוגי, אין באמת דבר כזה אנונימיות או פרטיות.

 עוד ב-NEXTER:
>> מדריך: כך תחסמו מטרידים מלהתקשר ולשלוח לכם הודעות
>> מאותגר אמנותית: הסדרה הראשונה באינסטגרם
>> עמוד חדש בפייסבוק: "עם היפות שלי באושוויץ"