אין תמונה
באיחור לא קל ולא אופנתי בכלל

מיקרוסופט נשמה אמש (ד'), לרווחה פעמיים, כאשר שתיים מהאפליקציות הפופולאריות בעולם נחתו רשמית בחנות שלה לסמארטפונים מבוססי ווינוס פון (Windows Phone), ובכך הפכו אותה למתחרה ראויה יותר לאנדרואיד של גוגל ו-iOS של אפל.

אפליקציית התמונות אינסטגרם ואפליקציית הניווט הישראלית ווייז, שנקנו שתיהן בסכומים של כמיליארד דולר על ידי פייסבוק וגוגל, בהתאמה, יצאו אמש בו זמנית למערכת ההפעלה הסלולרית של מיקרוסופט. כל אחת מהן נחשבה עד כה לדוגמא מדוע הסמארטפונים של החברה אינם מסוגלים להתמודד בשוק מול אלה של המתחרות הגדולות שלה, כגון אייפון וגלקסי. היעדרן נחשב לסימפטום מרכזי לבעיית החוסר שמשאיר את המערכת על נתח שוק של פחות מ-4 אחוז לפי דוח IDC האחרון למרות שמכירות המכשירים שלה גדלו פי שניים וחצי מהרבעון השלישי של 2012 לרבעון השלישי של 2013.

בואו לפייסבוק של נקסטר

חשיבותה של אינסטגרם, בעלת 150 מיליון המשתמשים הפעילים, אף הודגשה על ידי נוקיה, שזמן קצר לאחר שהחלה לייצר מכשירים עם מערכת ההפעלה של מיקרוסופט יצאה בקמפיין אגרסיבי תחת התגית #2InstaWithLove (לאינסטה באהבה), שלווה באפליקציה משלה דרכה יכלו המשתמשים במכשירים לשתף תמונות ברשת החברתית שיתויגו אוטומטית כך שכל העולם יידע שהם שותפו מטלפון ווינדוס.

אפליקציית Waze ל-Windows Phone (צילום: יאיר מור, צילום מסך)
מחשבת מסלול. Waze ל-Windows Phone 8 | צילום: יאיר מור, צילום מסך

חשיבותה של ווייז, לה כ-50 מיליון משתמשים, הורגשה בעיקר בישראל ומובנת לאור כמות המשתמשים של החברה המקומית בארץ, העומדת נכון לקיץ האחרון על כשני מיליון. משתמשים רבים הביעו חוסר נכונות לשקול רכישת סמארטפון של מיקרוסופט כל עוד לא יוכלו לחמוק בעזרתו מהפקקים בעזרת אפליקציית הניווט, ויורוקום, יבואנית נוקיה בישראל, סייעה באופן פעיל לבדוק את גרסאות הניסיון של האפליקציה – תהליך שלקח כ-7 חודשים למרות הבטחות להשקה "תוך מספר שבועות" שנשמעו מאז מרץ.

אך נחיתתן של שתי האפליקציות בסמארטפונים של מיקרוסופט אינה קלה: אפליקציית אינסטגרם מוגדרת עדיין כבטא ואינה מאפשרת צילום תמונות, אלא רק עריכה והעלאה של תמונות שצולמו באפליקציית המצלמה של הטלפון. בנוסף, לא תומכת הבטא בהעלאת סרטונים קצרים – אחת התכונות החדשות שהציגה אינסטגרם השנה למשתמשי אייפון ואנדרואיד. גם ווייז לא כוללת עדיין את כל התכונות, ומי שרוצה לקשר אותה עם הרשתות החברתיות שלו כפי שניתן לעשות בסמארטפונים אחרים ימצא שהחלק הזה בממשק נעלם.

נציין כי אינסטגרם ו-ווייז אינן שתי האפליקציות החשובות היחידות שהגיעו לאחרונה למערכת של מיקרוסופט. בשבוע שעבר הושקה ברעש גדול אפליקציית הוידאו של טוויטר, Vine, למערכת, והשבוע צצה בחנות של מיקרוסופט אפליקציית החיפוש של גוגל בממשק חדש, הכולל יכולת חיפוש על ידי דיבור תוך הצגת המילים עוד לפני סיום המשפט.

>> הצטלם מחובק עם בתו, העלה לפייסבוק ורצח אותה

>> האפליקציה שתעזור לכם לחמוק מדוח