"פסססט. יש לך טמפון במקרה?" השאלה הזאת יצאה מפיה של כל אישה לפחות פעם אחת בחייה. לא תמיד אנחנו זוכרות שהווסת אמורה להגיע (או מה בכלל התאריך היום), וגם אם אנחנו זוכרות, לא חסרות סיבות להיתקע בלי, ולכי תחפשי טמפון במשרד בתשע בערב כשהאדם היחיד בסביבה הוא המאבטח. 

בדיוק לשם כך, חברת הסטארט אפ my.Flow המציאה את הטמפון החכם, שמודיע למשתמשת מתי הגיע הזמן להחליף. כל הסיפור כמובן מחובר גם לאפליקציה שעם הזמן גם אוספת מידע ולומדת את הגוף, כדי שבעתיד תוכל לנבא מתי הווסת הבאה תתחיל, מה יהיה אורכה ובאיזה ימים הזרימה תהיי קשה יותר. 

השאלה הראשונה שעלתה לי בראש הייתה: לא הבנתי, צריך לדחוף פנימה צ'יפ אלקטרוני? אז התשובה היא לא, אבל המציאות לא מאוד רחוקה מזה. לפי הדיווח באתר gizmodo הגרסה המקורית אכן כללה רכיב אלקטרוני שנכנס פנימה ביחד עם הטמפון, אבל אחרי שהחברה הבינה שמשתמשות רבות לא ששות מהמחשבה (מעניין למה), היא ירדה מזה. לכן, בגרסה האחרונה החליטו להוציא חוט ארוך מהטמפון שמתחבר לצ'יפ בלוטות' שנמצא על המותניים. הצ'יפ כמובן מחובר לאפליקציה שדואגת להתריע כשמגיע הזמן הנכון להחליף טמפון ועם הזמן גם אוספת מידע ולומדת את הגוף, כדי לנבא את התנהגות המחזור בעתיד. 

הרעיון שעומד מאחורי הפיתוח הוא לעזור לנשים להימנע מתקלות מביכות שעלולות לקרות כשהן שוכחות להחליף טמפון או לקבל מחזור באותו היום. מטרה נוספת היא למנוע הרעלה עקב השארת הטמפון בנרתיק זמן רב מדי, תופעה שעלולה להזיק לגוף. 

לפי הדיווחים החברה מתכוונת למכור את רצועת הבלוטות' בכחמישים דולר, לא כולל תוספת חודשית של 13 דולר על אספקת הטמפונים המיוחדים, כאשר טמפונים רגילים עולים בין 9-10 דולר בחודש. הגרסה הראשונה שתצא לשוק היא של טמפונים במידה בינונית ובעתיד מתכוונת החברה לחבור ליצרניות הטמפונים ולייצר גם טמפונים במידות נוספות. 

החוט אגב, הוא באורך של 15-30 ס"מ, וזה לא כולל את הרכיב שמתחבר למותניים, וכל הסיפור נשמע מסורבל משהו. כך שאולי הכוונה טובה, אבל לא ברור אם הביצוע יעמוד במבחן המציאות.

לפיתוחים נשיים חדשים שלא כוללים חוטים חשמליים שנכנסים ל.. אפשר לפנות לעדי רם בפייסבוק