בזמן שישנתם, וגם בזמן שהייתם ערים - וואטסאפ עבדה על עוד חידושים באפליקציה שלה. מעבר חלק בין מכשירים או גיבוי כמו שצריך עדיין לא ביניהם, אבל כן ישנם סטיקרים - מדבקות שאפשר לשלוח. מה ההבדל בין מדבקה לסתם לשלוח תמונה? הרקע של מדבקה הוא שקוף, והיא נראית, ובכן, דבוקה למסך הצ'ט. 

בשביל לשלוח סטיקר -בוחרים בסמיילי בתחתית מסך הוואטסאפ ליד השורה שבה מקלידים את ההודעה, ולמטה בוחרים באייקון מדבקה - ריבוע עם משולש בפינתו.

בשביל להוסיף מדבקות למאגר שלכם (חוץ ממה שמגיע עם וואטסאפ) - לוחצים על כפתור הפלוס המוקף בעיגול.

משם תגיעו למאגרי מדבקות - לוחצים על החץ המוקף בעיגול ומורידים. בתחתית העמוד הזה ישנו קישור למאגרי מדבקות נוספים.

רוצים מדבקה משלכם, שמבוססת על תמונות בגלריה? אפשר להוריד את האפליקציה הישראלית  Custom stickers for WhatsApp‏ של אלעד ג'רבי. באפליקציה בוחרים קודם ב-Background remover, בשביל להעיף את הרקע. 

בוחרים בתמונה, ומוחקים באופן ידני את הרקע בעזרת החלקת העיגול האדום על המסך. ג'רבי מבטיח שבעדכונים הבאים, תהיה אפשרות להסיר את הרקע אוטומטית.

אחר כך יוצאים למסך הראשי באפליקציה, בוחרים ב-Add stickers ובוחרים תמונות מהתיקיות בסמאטפון - כולל אלה שחתכתם. צריך לבחור מינימום שלוש תמונות, אבל ממש לא חייבים להשתמש בכולן בהמשך. לוחצים על פלוס והן תופענה בוואטסאפ.

זהו! עכשיו אפשר לחזור לוואטסאפ ולשלוח את עצמכם כסטיקרים.

 

האפליקציה החינמית שמבוססת על פרסומות, זמינה  רק לאנדרואיד. כרגע עוד אין גירסה ל-iOS. אם יש לכם אייפון, פשוט בקשו מחבר עם אנדרואיד שיתן לכם רגע את הטלפון שלו, הכינו סטיקר ושלחו אותו מאותו טלפון לעצמכם. מהאייפון - שמרו את הסטיקר במועדפים בשביל לשלוח אותו הלאה.

יצירת סטיקרים באייפון

בשביל להוסיף מדבקות לאייפון שלכם – נכנסים לאפליקציה Sticker Maker (אחרי שהורדתם אותה כמובן), לוחצים על "Create a new stickerpack", מקלידים שם לחבילה ומקליקים עליה. לאחר מכן, בחרו תמונה ופשוט הקיפו את הדמות שממנה את רוצים ליצור סטיקר (עדיף עם כמה שפחות רקע, כי במקרה הנוכחי הוא לא הופך לשקוף).

הקלידו שם לחבילה

הכניסו לוגו (האייקון העליון), ועוד שלושה סטיקרים שגזרתם

סמנו את האובייקט שאתם רוצים לגזור

הוסיפו אותם לווטסאפ

אחרי שסיימתם להוסיף שלושה סטיקרים ולוגו (לא תצליחו להתקדם אם אין לכם  מינימום שלוש מדבקות ולוגו לחבילה), לחצו על "Add sticker pack to WhatsApp", תקבלו איזו פרסומת מרגיזה (לחצו X כדי לסגור אותה) - ואז האפליקציה תזרוק אתכם ישירות לווטסאפ – שם תראו את המדבקות החדשות שעיצבתם.