מכת גניבת הסמארטפונים היא כבר לא מכה אלא מציאות, מציאות לא נעימה, אבל יש מה לעשות כדי להתמודד ואפילו די הרבה - אז מה עושים כדי שלא תהפכו להיות חלק מהסטטיסטיקה הלא נעימה (שלא לדבר על אובדן המידע והפגיעה בפרטיות)? הנה 8 אפליקציות שיעזרו לכם להגן על הצעצוע היקר שלכם מפני גניבה, וגם אם נגנב – לאתר אותו בקלות.

אין תמונה
אל תהפכו לחלק מהסטטיסטיקה

בואו לפייסבוק של נקסטר

1. נעילה בסיסית

צעד ראשון טוב, יהיה לנעול את המכשיר שלכם. כן, זה מעצבן, אבל זו אחת ההגנות הכי טובות למנוע מגנב לעשות שימוש מיידי במכשיר גנוב – מה שיקנה לכם עוד קצת זמן לאתר אותו (ראו גם בהמשך). גם אנדרואיד וגם iOS מציעות נעילה בסיסית, אבל אם אתם רוצים קצת יותר מזה, נסו את את AppLock (אנדרואיד, חינם). שמציעה שיטות נעילה שונות, לבחירתכם.

2. אמצעי הרתעה 

כדאי גם להתקין אמצעי הרתעה נגד גנבים, כמו אזעקה. לאייפון למשל, את Best Phone Security, בעלת השם המחייב – אבל היא עושה את העבודה: היא תשמיע אזעקה רמה ומעצבנת אם מישהו ינסה להזיז את הטלפון כאשר האזעקה דרוכה (אייפון, חינם). תוכנה דומה שכוללת גם רישום של כל תנועות המכשיר ותתחיל לצרוח אם האייפון שלכם יוצא מטווח מסויים היא Motion Alarm שעולה 1.99 דולר.

3. איתור המכשיר הגנוב

ולבסוף, האמצעי אולי הכי יעיל נגד גנבים, לצערנו, הוא דווקא אחרי שהמכשיר שלכם נגנב. גם ל-iOS וגם לאנדרואיד ישנן אפליקציות מיוחדות לאיתור מכשירים שנגנבו או אבדו. אצל אפל יש את Find my iPhone המוכרת והוותיקה שמגיעה כחלק מובנה במערכת הפעלה (בחינם, מן הסתם). ואילו לאנדרואיד נוספה היכולת הזו ממש לאחרונה, בדמות Android Device Manager. כל מכשיר שקישרתם עם חשבון הגוגל שלכם, תוכלו לאתר באמצעות כניסה לכתובת הבאה. אם המכשיר פועל, תוכלו לקבל איתור מדוייק שלו באמצעות ה-GPS, ואף לגרום לו לצלצל במשך 5 דקות מרחוק, אם במקרה אתם לא מוצאים אותו.

אם אתם מעדיפים להשתמש בתוכנות איתור חיצוניות, לאנדרואיד נסו את Lookout, שזמינה גם לאנדרואיד וגם לאייפון כתוכנת חינם, שמאפשרת לכם לאתר את המכשיר במקרה שנגנב, לגרום לו להשמיע קול אם אבדתם אותו ולרשום את המיקום שלו גם כשהסוללה נחלשת. ב-Lookout יש גם כמה בונוסים כמו גיבוי של האפליקציות שלכם, סריקה של וירוסים, הגנה על הפרטיות שלכם ועוד. שירותי הפרימיום, כוללים גם נעילה מרחוק ומחיקה של המכשיר מרחוק. ואם כבר הזכרנו את Lookout, אז כדאי לציים שגם בתוכנות אבטחה סטנדרטיות כמו קספרסקי, נורטון, AVG ועוד, לרוב תהיה פונקציית אבטחה של איתור המכשיר במקרה של גניבה.

ל-Lookout יש גם פטנט באם לא התקנתם שום תוכנת אבטחה והמכשיר שלכם נגנב (אנדרואיד בלבד). Plan B היא אפליקציה שניתן להתקין מרחוק על המכשיר אחרי שנגנב. היא מאפשרת לכם להיכנס ל-Google Play, להתקין אותה מרחוק, ולאתר את המכשיר – ללא ידיעת הגנב.

ולקינוח, נסו גם את FoneHome לאייפון ולאנדרואיד, היא עושה את כל הדברים שעושות התוכנות האחרות, אבל גם מאפשרת לפתוח את המצלמה ולצלם את הגנב כדי לסייע באיתור המכשיר, מאפשרת מחיקה מרחוק ומעקב אחרי רישום השיחות (שתי האחרונות באנדרואיד בלבד).

>> 5 אפליקציות שיאריכו את חיי הסוללה של האייפון והאנדרואיד

>> הסמארטפונים השווים והזולים שכדאי לקנות לילד שלכם

למדריכים נוספים