כמעט שנה וחצי אחרי פתיחת שירות אפל מיוזיק בארץ, הבוקר (ב') מודיעה החברה הצרפתית Deezer כי השירות שלה עושה גם הוא עלייה, בעזרת חברת לב מדיה גרופ, שתייצג אותו בישראל. השירות מצטרף כמובן לשירותי המוזיקה הקיימים בישראל, ובהם סלקום ווליום, פלאפון מיוזיקס, ופרטנר מיי-ביט, כמו גם אפל מיוזיק וספוטיפיי, שכפי שנכתב בכלי תקשורת ישראלים בעקבות חשיפת NEXTER בספטמבר האחרון ייפתח גם הוא לישראל בשנה הבאה.

את דיזר מורידים ממש מכאן. המחירים: 19.90 שקל לחודש למנוי יחיד, 29.90 לחודש למנוי "משפחתי" שמאפשר עד 6 חשבונות בתשלום משותף, ו-39.90 שקל לחודש למנוי באיכות אודיו מקסימלית (דורשת גם תוכנית גלישה נדיבה, או הורדה מראש של השירים שלהם מעוניינים להאזין כאשר אתם מחוברים ל-WiFi).

למשתמשים חדשים מציעה דיזר 15 יום של המינוי הרגיל שלה חינם, מי שיזין את פרטי כרטיס האשראי דרך הסמארטפון יקבל חודש נוסף חינם ולאחר מכן, מי שיירשם לשירות עד 8 בינואר יקבל אפשרות לעוד 3 חודשים בשקל אחד בלבד, כחלק מניסיון של החברה לעודד ישראלים להירשם לשירות.

קטלוג מוזיקה עצום

דיזר, מהשירותים הוותיקים בתחום (נפתח במקור כשירות שיתוף מוזיקה פיראטי ב-2007), מתגאה בקטלוג מוזיקה עצום - 44 מיליון כותרים, מעט יותר מהמספר באפל מיוזיק, אם כי יש לציין שהוא כולל גם פודקאסטים וספרי אודיו. מהניסיון שלנו, בדיוק כמו אצל אפל, לא כל הכותרים פתוחים לישראל - אבל כן מצאנו כאן אמנים ואלבומים שאצל אפל חסומים למשתמשים מהארץ. מצד שני, יש גם אמנים ואלבומים שפתוחים לנו באפל מיוזיק ולא בדיזר, כך שבסך הכל אף אחד משני השירותים לא מנצח בנוק-אאוט באגף ההיצע בישראל.

לדיזר מספק תכונות ייחודיות לעומת המתחרים. בין התכונות האלו ניתן למנות את Flow - רשימת השמעה מותאמת אישית, שלומדת את העדפות המשתמש ומתעדכנת בשירים האמורים לקלוע לטעמו יותר ויותר עם הזמן. גולן שקד, סמנכ"ל השיווק והסחר העולמי של Deezer, ציין כי התוכנה הלומדת את העדפות המשתמשים מפותחת כולה בתוך החברה, ובשנה הבאה תלמד גם להיעזר במידע מהסמארטפון, כמו מיקום המאזין ופעילות כמו הליכה, ריצה או נהיגה, כדי להציע Flows מותאמים לא רק לאדם, אלא גם לפעילות, למזג האוויר במקום וכדומה.

כמו כן, דיזר הוא השירות היחיד בתחום שכולל אפשרות להאזנה באיכות שמע מקסימלית (באמצעות קבצי FLAC), המתאימה לאודיופילים.

שקד חשף גם כי בקרוב תציע האפליקציה את Sound Catcher -  זיהוי שיר שמתנגן כרגע מרמקול בסביבה וחיפוש אוטומטי שלו באפליקציה. ההכרזה הזאת מתרחשת על רקע הדיווחים שאפל תקנה את שאזאם.

רמקולים חכמים רבים של חברות כמו Sonos מגיעים עם תמיכה מובנית בחיבור לדיזר, והשירות תומך גם בכרומקאסט, כך שאפשר לבחור שירים מהסמארטפון ובפועל לשמוע אותם מהרמקול החכם או הטלוויזיה החכמה.

חינם עם פרסומות

מנויים משלמים (ומנויים חדשים בתקופת הניסיון) מקבלים גישה לחיפוש שירים, אמנים, אלבומים, סוגות ועוד, יצירת ונגינת רשימות השמעה ונגינת כל שיר במאגר בבחירה ישירה. משתמשי חינם אחרי תקופת הניסיון אינם יכולים לבחור שיר מסוים, אלא רק אלבום, רשימת השמעה או אמן - והשירים ינוגנו בסדר אקראי, עם פרסומות ביניהם ועם דילוגים לשירים אקראיים שהאפליקציה מציעה. ניתן לדלג על שירים, אך ישנה הגבלה על כמות הדילוגים בשעה.

נציין כי למרות שהשירות עובד מעולה, כרגע קיימת בעיה במכשירים ששפת הממשק שלהם היא עברית: חלקים בממשק מוצגים במקומות הלא נכונים, שמות רשימות ההשמעה אינם מוצגים כלל (מפני שהם "מיושרים" אל הצד החיצוני של המסך) וכמה מהכפתורים עולים אחד על השני (נגינה/עצירה ופתיחת/סגירת המידע על השיר המתנגן כרגע) - אך מדובר בבעיות שאמורות להיפתר עם השקת ממשק בעברית מלאה - מה שיקרה בגרסת השירות למחשבים בשבועות הקרובים, ובאפליקציות לסמארטפונים בשלושת החודשים הראשונים של 2018.