רוב הסמארטפונים מבוססי האנדרואיד טרם קיבלו את גרסה נוגט (7) של מערכת ההפעלה מבית גוגל, ולאתר VentureBeat כבר דלפו פרטים ראשונים על גרסתה הבאה של המערכת, שתיחשף בעוד כחודשיים.

מקור בגוגל גילה לאתר כי בימים אלה עובדת החברה על שלושה שיפורים עיקריים לאנדרואיד שאמורים להפוך אותה לחכמה יותר, תוך שימת דגש על שילוב טוב יותר בין אפליקציות ושיפור השימוש בהן, באמצעות אינטליגנציה מלאכותית.

השיפור הראשון שהאינטליגנציה המלאכותית הזו תאפשר הוא תכונה בשם Copy Less, שתחסוך זמן רב בהעתקת והדבקת מידע בין אפליקציות. כך, לדוגמה, אם אתם מצ'וטטים עם חבר וקובעים איתו להיפגש במקום שחיפשתם לפני כן דרך אפליקציית איזי, מפות גוגל או ווייז, כאשר תכתבו "ניפגש ב" המקלדת תציג לכם אוטומטית את כתובת המקום שאליו אתם מתכוונים.

השיפור השני הוא שאם שלחתם את הכתובת המוצעת לחבר - הוא יוכל ללחוץ עליה ולצפות בה מייד באפליקציית המיקום או הניווט המועדפת עליו, ללא צורך בהעתקה והדבקה, או מעבר לאפליקציית המפות וציפייה שהטלפון יציע לו את הכתובת באמצעות תכונת ההעתקה החכמה מהפסקה הקודמת. באייפון האפשרות ללחוץ על כתובות ולפתוח אותן מייד באפליקציית המפות קיימת כבר שנים, ועתה היא תגיע גם לאנדרואיד - אך לא רק בכתובות, אלא גם בסוגי טקסט אחרים, כמו כתובות מייל או שעות של פגישות ואירועים. כיום רק אפליקציות מסוימות, כגון ג'ימייל, יודעות להפוך טקסטים מסוגים כאלה ללחיצים.

השיפור השלישי הוא מחוות קיצורי דרך. החברה בודקת אפשרויות להפעלת אפליקציות או אפשרויות שונות באמצעות ציור סימנים קבועים מראש על המסך בלי קשר למה שהוא מציג כרגע. כך, לדוגמה, אם אתם נמצאים בשיחת וואטסאפ ורוצים לעבור לאפליקציית המפות לחפש את המקום שבו תקבעו להיפגש לצהריים, במקום ללחוץ קודם על לחצן הבית ואז לחפש את אייקון המפות על מסכי הבית, או ללחוץ על כפתור האפליקציות הפתוחות ולחפש אותה ברשימה - תוכלו פשוט לשרטט באצבע על המסך את האות M (או אפילו מ') ולעבור ישירות לאפליקציית המפות.

מעבר לעובדה שגוגל עובדת כרגע על הדברים האלה, המקור לא ידע להגיד הרבה, כך שכל אחד מהם יכול להיות חלק מהגרסה הבאה של אנדרואיד, שתוצג בכנס I/O של גוגל במאי ותגיע למכשירים לא לפני דצמבר 2017, או כחלק מאפליקציית המקלדת של גוגל, שזמינה גם למכשירי אנדרואיד קיימים.