אל תמצמצו - הסמארטפון הענק הבא של סמסונג יזהה אתכם בעזרת קשתית העין, כך הכריזה החברה הערב (ג') באירוע שנערך בניו-יורק.

המכשיר החדש ייקרא גלקסי נוט 7, ולא 6, ככל הנראה בניסיון ליצור תיאום בין מספרי הדגמים של שתי סדרות הסמארטפונים העיקריות של החברה - S ו-Note. הוא עוצב מחדש עם מסך באותו גודל כמו קודמו - 5.7 אינצ', אך הפעם המסך הזה מעוגל בשני צידיו, בדומה לגלקסי S7 אדג'. כמו כן, הוא מצופה זכוכית גורילה 5, שאמורה להיות עמידה יותר מפני נפילות ושריטות.

המכשיר יהיה גם עמיד למים בעומק עד מטר וחצי ולמשך עד חצי שעה - כולל העט, שגם הוא עוצב מחדש וכולל חוד דק ביותר ממחצית מקודמו (0.7 לעומת 1.6 מילימטר), מה שמאפשר יותר דיוק בשימוש בוף לפחות לפי הבטחת החברה.

החידוש העיקרי במכשיר הוא הזיהוי הביומטרי, שיכלול לצד סורק טביעות האצבע המשולב בכפתור הבית גם סורק קשתית - מעין מצלמה זעירה שנמצאת בסמוך למצלמה הקדמית ותשמש כאמצעי זיהוי מהיר נוסף לפתיחת שירותים כמו תשלומים, סיסמאות לאתרים וכדומה (סורק שהוצג כבר בלומיה 950, ולא ייחודי לסמסונג).

השקת גלקסי נוט 7 (צילום: צחי הופמן, ניו-יורק, NEXTER)
כמובן שזה האתר הראשון שגלשנו אליו במכשיר החדש | צילום: צחי הופמן, ניו-יורק, NEXTER

חידושים אחרים במכשיר כוללים תמיכה של המסך בטכנולוגיית HDR (טווח דינמי רחב), שמאפשרת צבעים מדויקים יותר ובייחוד שיפור איכות של תמונות שבהן אזורים מסוימים מוארים ואזורים אחרים חשוכים, כך שהצבעים בתכנים תואמים, שיסופקו למשל על ידי אמזון, יהיו מאוזנים יותר; מעבד מהיר יותר; נפח אחסון ענק - הגרסה הבסיסית של המכשיר תגיע עם 64 גיגה-בייט וחריץ הרחבה עד 256 גיגה-בייט נוספים בעזרת כרטיס microSD; טעינה אלחוטית מהירה; שקע הטענה מסוג USB-C החדש, אליו יצורף מתאם למטענים ישנים. שאר המפרט די דומה לסמסונג S7 הקיים ולא מחדש באופן משמעותי.

צפו: אירוע השקת גלקסי נוט 7 

גם באפליקציות הציגה סמסונג כמה חידושים, כמו אפליקציה שמיועדת להוות מרכז לכל מה שאפשר לעשות עם העט - ציורים, שרטוטים, תזכורות וכדומה; יכולת לנעוץ פתקים על מסך הנעילה, שפועל תמיד כדי להציג שעה ומידע נוסף תוך צריכת סוללה נמוכה ביותר; ואפליקציית גיבוי חדשה המעניקה למשתמשים נפח של 15 גיגה-בייט בענן של סמסונג.

השקת גלקסי נוט 7 (צילום: צחי הופמן, ניו-יורק, NEXTER)
הדגמת המצלמה | צילום: צחי הופמן, ניו-יורק, NEXTER

* הכותב היה אורח סמסונג בניו-יורק


כל העדכונים מזמן האירוע:

18:51 - סמסונג הציגה משקפיי VR חדשים בצבע שחור עם עדשות גדולות יותר, אבל לא הרבה שיפורים מעבר לכך. מדובר במשקפיים בגודל זהה לקודמים, כך שהם בעצם מתאימים לכל המכשירים שסמסונג מייעדת לצפייה בתכני מציאות מדומה - החל מגלקסי S6 ועד נוט 7 כמובן.

18:45 - המכשיר יושק בעולם ב-19 באוגוסט.

18:44 - "לקח לנו 5 שנים לפתח את ה-iris שלנו", אומרים בסמסונג על חיישן העין. סמסונג הוסיפה תיקייה במכשיר בה אפשר לשמור קבצים חשובים. הספרייה הזו נפתחת רק עם סריקת העין של המשתמש. סריקת הקשתית תאפשר גם לשחרר סיסמאות בדפדפן של סמסונג. בסמסונג גם ישיקו שירות בשם Pass לשמירת כל הסיסמאות של המשתמש.

18:42 - סמסונג הציגה גם שירות גיבוי תכנים חדש - סמסונג קלאוד המגיע עם נפח של 15 ג'יגה בחינם.

השקת גלקסי נוט 7 (צילום: צחי הופמן, ניו-יורק, NEXTER)
גלקסי נוט 7 | צילום: צחי הופמן, ניו-יורק, NEXTER

18:38 - גרסת הבסיס של הנוט 7 תגיע עם נפח אחסון עצום של 64 ג'יגה-בייט. כמובן שיש גם אפשרות להרחיב את הזיכרון באמצעות כרטיס microSD עד 256 ג'יגה. הסוללה מגיעה גם היא בנפח גבוה של 3,500 מיליאמפר/שעה, ותומכת בטעינה אלחוטית מהירה, הדורשת רק להניח את הטלפון על משטח תואם. סמסונג גם תשווק כיסוי אחורי הכולל סוללה נוספת. הנוט 7 הוא המכשיר הראשון של סמסונג הכולל מחבר מסוג USB-C. סמסונג גם תפנק את הלקוחות שלה במתאם למיקרו USB, למי שצריך תמיכה מהסוג הזה עבור מטענים אחרים. בסמסונג העירו בציניות שהמכשיר שלהם אפילו מגיע עם מחבר אודיו סטנדרטי - בניגוד לשמועות אודות האייפון הבא שכנראה יוותר עליו.

18:35 - המסך תומך בטכנולוגיית HDR - טכנולוגיה המגיעה ממסכי הטלוויזיה של החברה, שמסוגלת להציג טווח צבעים רחב יותר, גם בתמונות בהן אזורים שונים מוארים ברמה שונה. אמזון יתמכו בהצגת סרטים ותוכניות טלוויזיה ב-HDR בפאבלט באמצעות שירות אמזון פריים.

השקת גלקסי נוט 7 (צילום: צחי הופמן, ניו-יורק, NEXTER)
מסך שתומך בתמונות עם צבעים חיים יותר | צילום: צחי הופמן, ניו-יורק, NEXTER

18:32 - העט עוצבה לגמרי מחדש, כך שהיא עמידה למים בתקן IP68. ניתן להכניס אותה לבריכה למשך חצי שעה עד לעומק של 1.5 מטר.

18:30 - אפליקציה חדשה בשם סמסונג נוטס מאפשרת לשמור על כל השרטוטים, האיורים והפתקים במקום אחד, במקום שימוש במספר אפליקציות כמו שהיה עד עכשיו. ניתן, למשל, להצביע עם האצבע על מילה ולקבל תרגום באופן מיידי. ניתן לכתוב פתק ולשמור אותו על הצג במסך נעילה. מדובר במצב Always On, בו המסך מציג את השעה והתראות עם צריכת סוללה נמוכה מאוד, בדומה ל-S7.

18:28 - המכשיר מגיע בארבעה צבעים: תכלת, כסוף, שחור וזהב. העט של המכשיר, S Pen, שודרג, והחוד שלו בעובי 0.7 מילימטר בלבד, לעומת 1.6 מ"מ בדורות הקודמים, מה שמאפשר לפי הבטחת החברה חדות ודיוק טובה יותר בשרטוט מקצועי.

השקת גלקסי נוט 7 (צילום: צחי הופמן, ניו-יורק, NEXTER)
חיים במציאות מדומה | צילום: צחי הופמן, ניו-יורק, NEXTER

18:26 - הנוט 7 משתמש בזכוכית מסוג גורילה גלאס 5 החדשה של קורנינג, על גבי מסך בגודל 5.7 אינץ'.

18:19 - הנוט 7, כמו מכשירים קודמים של סמסונג, יתמוך בהטענה אלחוטית, והוא יהיה עמיד במים.

18:18 - החברה פתחה את האירוע בהצגת סורק העין, שבעזרתו יהיה אפשר לפתוח מכשיר נעול, במקום סיסמה או טביעת אצבע.

השקת גלקסי נוט 7 (צילום: צחי הופמן, ניו-יורק, NEXTER)
מתמקמים ביציע התיאטרון | צילום: צחי הופמן, ניו-יורק, NEXTER