גרסת הניסוי של מערכת ההפעלה אנדרואיד 8.1 כוללת חידוש שעשוי לסייע למשתמשים לזהות אפליקציות בזבזניות במיוחד באנרגיה. תחת תפריט הגדרות הסוללה, מציגה כעת מערכת ההפעלה את שמן של אפליקציות המונעות מהמכשיר להיכנס למצב Deep Sleep החדש והחסכוני מאוד באנרגיה, ובכך גורמות לקיצור זמן הסוללה.

לצד שם האפליקציה, מציינת מערכת ההפעלה את הסיבה שבגללה לא ניתן היה להפעיל את מצב החיסכון באנרגיה. ייתכן כי מדובר בסיבה מוצדקת מבחינת המשתמש – לדוגמא, אפליקציה חברתית כדוגמת פייסבוק מסנג'ר או וואטסאפ המדווחות את מיקום המכשיר לחברים ביוזמתו של המשתמש. במידה והסיבה המצוינת על ידי האפליקציה אינה מוצדקת לדעת המשתמש, הוא יכול לנקוט בפעולות מידיות כגון סגירה מוחלטת של האפליקציה, או לחלופין שלילת ההרשאות לתכונה הספציפית שגורמת לבזבוז הסוללה (למשל גישה למיקום).

חלק מיצרניות הטלפונים, ביניהן סמסונג ו-LG, כבר כוללות תכונה כזו בממשקים שהן מלבישות על מערכת ההפעלה במכשיריהן. שירות דומה ניתן גם על ידי אפליקציות צד שלישי לניהול סוללה, שאותן ניתן להוריד מהחנות של גוגל. החידוש במקרה זה הוא, אם כן, יישור קו בין כל מכשירי הטלפון מבוססי מערכת ההפעלה אנדרואיד, ומסר ברור מצד גוגל למפתחי האפליקציות כי תוכנה בזבזנית באנרגיה אינה מקובלת, ומערכת ההפעלה תסייע למשתמשים להגביל את פעולותיה.

הכתבה פורסמה במקור באתר TGspot

עוד ב-TGspot:
עוד מעט זה נגמר: קופונים למבצעי יום הרווקים
חנות המשחקים Steam עוברת לשקלים