גוגל הציגה הערב (ג') את פיקסל ופיקסל XL, צמד סמארטפונים חדשים שפרטים עליו דלפו בשבועיים האחרונים.מבחינת גוגל החידושים העיקריים הם המצלמה הטובה ביותר (לטענתם), סייען שמבין מה שאנחנו אומרים (וטוב יותר ממה שקיים), אחסון בלתי מוגבל לתמונות ותמיכה במציאות מדומה (טוב יותר מאחרים).

לשמור תמונות בלי הגבלה

גוגל פתחה בהצגת מערכת ההפעלה והסייען האישי ולאו דווקא החומרה שלו, שרובה הוצגה בשקף באופן אגבי. יהיו דגמים של 5 ושל 5.5 אינץ'  - מעבד סנאפדרגון 821, מרובע ליבות,זכרון פנימי של 4 גיגה, חיישן טביעת אצבע, סוללות של 2,770 או 3,450 מיליאמפר שעה (גוגל מבטיחה 15 דקות הטענה ל-7 שעות שימוש), מצלמת 12.3 מגהפיקסל אם מפתח צמצם של f/2.0, שקע USB C, שקע אוזניות (בניגוד לאייפון, פה הוא עוד נשאר), וזכרון אחסון של 32 או 128 גיגה. גוגל טוענת שגם את הגיגות האלה לא תצטרכו, כי מי שירכוש את הפיקסל יקבל נפח אחסון בלתי מוגבל לתמונות וסרטונים.

בניגוד לשנים קודמות שבהן מכשירי הנקסוס יוצרו בשיתוף פעולה עם חברות כמו וואווי ו-LG, הפעם אומרים בגוגל שזה מכשיר שתוכנן מבפנים החוצה על ידה. עם זאת, מאחורי הקלעים HTC תייצר אותו, ופשוט גוגל תקבל קרדיט על העיצוב.

אין תמונה

הפיקסלים יגיעו עם נוגט (אנדרואיד 7) אך מסך הבית של הפיקסלים שונה מאנדרואיד רגיל. האפליקציות מופיעות במשיכה מלמטה. הפיקסל כולל את הסייען של גוגל (שהוא מעיין שיפור לגוגל נאו שכבר קיים במכשירי אנדרואיד).

מה הסייען יודע לעשות? אפשר לבקש ממנו להראות את התמונות שלנו מאוקטובר האחרון או לנגן שיר של להקה מסויימת - כך הודגם על הבמה. רבים מהדברים הללו כבר קיימים באנדרואיד היום, אולם בגוגל אומרים כי הזיהוי של השאלות וההקשר שלהן שופר. כלומר אם תקבלו הודעת סמס ובה שם של מסעדה, תוכלו כבר להזמין בה מקום, למשל.

המצלמה הכי טובה

בגוגל אומרים כי לא רק שהצילום משופר ממצלמות קודמות, אלא שציון 89 במדד בשם DXO Mark, שם את הפיקסל במקום הכי גבוה מכל הסמארטפונים העכשויים (כולל אייפון 7). הפיקסל מאפשר לצלם תמונות חדשות ולבחור את התמונה החדה ביותר כאשר מצלמים ברצף. גוגל הציגה ייצוב תמונה מרשים (לפחות במצגת) לווידאו שמאפשר לצלם חלק עם הידיים הרועדות שלכם.

גוגל דואו, אפליקצית שיחות הוידאו שגוגל השיקה לאחרונה ושלא התקנתם, תגיע מותקנת מראש על הפיקסל (לא נאמר אם יהיה אפשר להסיר אותה אם אתם לא מעוניינים).

649 דולר ועדיין לא בישראל

הפיקסל יכלול אפליקציה להעברת התוכן והסמסים מאייפון, כולל מתאם שאפשר לחבר בעזרתו את האייפון הישן שלכם.

הפיקסל יימכר דרך רשתות סלולר בעולם ויהיה זמין בחנות של גוגל, אבל כמו במכשירים קודמים שלה - לא יהיה זמין בישראל (אלא אם מביאים בעצמכם מארצות הברית). הוא יעלה החל מ-649 דולר - שזה גם המחיר התחלתי של האייפון. זאת בניגוד לדגמי נקסוסים בעבר שהיו זולים יותר (350 דולר).

ועוד קצת דברים

גוגל הציגה גם משקפי מציאות מדומה שדומים לגיר VR של סמסונג, אלא שהם מכוסים בבד, בשביל להראות טוב יותר (תשפטו אתם). המשקפיים מגיעים עם שלט שיש לו משטח מגע, שני כפתורים וחיישני כיוון. כלומר אפשר להטות אותו לכל הכיוונים בשביל להזיז דברים על המסך. יש לשלט כיס מיוחד במשקפים בשביל לא לאבד אותו.

משקפי גוגל מבוססים על טכנולוגית דיידרים (DayDream) של החברה, ובאירוע כבר הוצגו מספר סרטים ותכנים שמבוססים על הטכנולוגיה. למשל - משחק שמבוסס על הארי פוטר, ובו השלט הוא מקל קסמים, או משחק שבו טסים בחלל ופחות או יותר יורים בחייזרים. יוטיוב, נטפליקס והולו יעבדו בדיידרים - רב התוכן כנראה לא יהיה ב-360, אבל אפשר יהיה לראות מסך בתוך המשקפיים שייראה כאילו קולנועי. יעלו 79 דולר.

גוגל הציגה גם נתב חדש, ודגם חחדש של כרומקאסט - מחשב זעיר שמזרים וידאו לטלוויזיה. דגם ה-Ultra תומך ב-4K ומציע ביצועים משופרים ותמיכה בחיבור קווי לרשת הביתית - יעלה 69 דולר.

גוגל הציגה גם את גוגל Home - מעיין גירסה שולחנית לסייען האישי שבטלפון שלכם, עם רמקולים חזקים יותר. הוא נראה כמו גליל מעוצב שיושב על השולחן בבית. כמו הסמארטפון, הוא יודע לנגן שירים שמבקשים ממנו בהפעלה קולית ולענות לכל מיני שאלות שיש לכם - החל מאיך אומרים משהו בספרדית, ועד למה הפגישה הבאה שלי. ה-Home מתחבר גם למוצרי בית חכם שונים, ולכרומקאסט ומאפשר להפעיל כל טלוויזיה בפקודות קוליות. יעלה 129 דולר בארצות הברית.