גלקסי S4 (צילום: Allison Joyce, GettyImages IL)
פלסטיק שולט. גלקסי S4 | צילום: Allison Joyce, GettyImages IL

מכשיר הדגל הבא של סמסונג, גלקסי S5, צפוי להיות מושק מוקדם מהרגיל בעקבות התחרות המתעוררת. כתוצאה מכך, נראה שסמסונג מזרזת את פיתוחו והוא צפוי להכיל חידושים מעטים בלבד, ואולי אף יאכזב מעט את האוהדים, כך לפי דיווחים שהחלו להגיע אתמול (ב').

בואו לפייסבוק של נקסטר

ראשית, המכשיר עשוי להיות דומה לנוכחי ולקודמיו יותר מכפי שחובבי הסדרה היו רוצים. אתר מעריצים העוסק בגלקסי S5, פרסם אתמול כי לפי מקורות באסיה, הדור החמישי של הסמארטפון הפופולרי יגיע בגוף פלסטיק זול, בדומה לארבעת קודמיו, מחופה עור מזויף כמו גלקסי נוט 3 וגלקסי ראונד שהוצגו לאחרונה. זאת בניגוד לציפיות המוקדמות שדיברו על גוף מתכתי, שיתחרה בתחום איכות הבנייה מול האייפון של אפל, כמו גם מכשירי אנדרואיד יוקרתיים כמו ה-One של HTC וה-Z (או Z1) של סוני. עם זאת, לפי הדיווח הזה תשיק החברה בשנה הבאה סדרה נפרדת בשם גלקסי F, שתציע סמארטפונים בעלי גוף מחומרים יוקרתיים ועמידים יותר.

בינתיים, דיווח אתר קוריאני על כך שהמצלמה במכשיר הדגל הבא של סמסונג תשודרג, אך לא באופן משמעותי כפי שניתן היה לצפות, כך שהוא לא יעמוד בסטנדרטים שהציבו השנה נוקיה וסוני, עם מכשירי 41 ו-21 מגה-פיקסל, בהתאמה. במקום זאת, תסתפק סמסונג בחיישן 16 מגה פיקסל, שיהווה שיפור מורגש אך לא דרמטי לעומת חיישן ה-13 מגה-פיקסל במכשיר הנוכחי. בשל המהירות בה יש לייצר את המכשירים, תיאלץ סמסונג להשתמש בשני סוגי חיישנים שונים - אחד הוא חיישן של חטיבת הרכיבים שלה, העובדת כעת על ייצור חיישנים כאלה, בעוד השני הוא חיישן קיים של המתחרה הגדולה בתחום הצילום הנייד, סוני, שכבר מייצרת חיישנים באיכות כזו מזה זמן מה.

השיפורים הקטנים מהמצופה הם תוצאה של רצונה של סמסונג להקדים את השקת הדור הבא של מכשיריה לינואר הקרוב, יחד עם רוב המתחרות שכבר בשנה שעברה הציגו את מכשיריהן העיקריים בתערוכת האלקטרוניקה CES בלאס וגאס. כתוצאה, מצאה את עצמה סמסונג עם מסגרת זמן קצרה ברבעון (שלושה חודשים) לפחות לפיתוח המכשיר.

>> הקשר המוזר בין אייפון 5s המוזהב לקים קרדשיאן

>> בלוג נקמה: מפרסמת תמונות של גברים שמטרידים אותה מינית