אינסטגראם (צילום: אילוסטרציה)
בקרוב היא מגיעה...אינסטגראם לאנדרואיד | צילום: אילוסטרציה

בשורות טובות עבור משתמשי אנדרואיד - אפליקציית שיתוף התמונות הפופולרית Instagram שעד היום היתה זמינה רק באייפון תגיע בקרוב מאוד גם למכשירים עם מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל.

מי שבישר את ההודעה המשמחת הוא קווין סיסטרום אחד המייסדים של החברה, אתמול (א'), במסגרת SXSW, כנס המוזיקה, האינטראקטיב והקולנוע שמתקיים בימים אלה בטקסס שבארה"ב.

אמנם סיסטרום לא הכין דמו לאפליקציה בגרסת אנדרואיד אבל הוא כן נתן טעימה קטנה ממנה לקהל שנכח באירוע: "בדרך מסוימת גרסת האנדרואיד אפילו טובה יותר מזו של ה-iOS לאייפון" אמר סיסטרום. "זה מטורף", הוא הוסיף.

למה לקח כל כך הרבה זמן?

ולשאלת מיליון הדולר, מדוע לקח כל כך הרבה זמן מאז הופיעה אינסטגראם באפסטור באוקטובר 2010 להשיק אותה גם עבור משתמשי אנדרואיד, סיסטרום השיב כי הם היו מאוד ממוקדים בניסיון להגדיל את השימוש של האפליקציה ב-iOS : "אני לא חושב שזה לקח כל כך הרבה זמן. פשוט היה לנו סדר עדיפויות", הוא אמר. "אם היינו משיקים את האפליקציה במקביל גם באייפון וגם באנדרואיד, זה היה מאוד מקשה עלינו לחדש ולפתח אותה כפי שעשינו".

מייק קריגר, מייסד נוסף שנכח על הבמה הוסיף כי אנשים שכבר ראו וניסו את אינסטגראם לאנדרואיד מאוד התרשמו מהדרך שהאפליקציה ממנפת את הפלטפורמה ומהמהירות שבה היא עובדת. עם זאת הוא לא נקב בתאריך רשמי להופעתה של אינסטגראם באנדרואיד מרקט (או בשמו החדש גוגל פליי). מה שכן חשפו המייסדים אלה נתונים מרשימים ביותר לפיהם אינסטגראם הורדה מחנות האפליקציות של אפל 27 מיליון פעמים.

>> וגם: מה אנשים עושים רגע אחרי שהם מוצאים סמארטפון?