גוגל הציגה הערב שני סמארטפונים שניים בסדרת הפיקסל שלה, בשמות פיקסל 2 ופיקסל 2 XL. מבחינת גוגל הדברים החשובים הם שיש לסמארטפונים מצלמה ממש טובה (שמעתיקה מהאייפון, בקטנה), ושסייען קולי שהפעם באמת ממש מבין מה אנחנו אומרים.

בניגוד למתחרות ששמות שתי עדשות בגב המכשיר, בכל אחד מהפיקסלים יש רק עדשה אחת (גדולה יותר מהדגם הקודם). אבל עדיין אפשר לצלם בה תמונה שבה מבליטים את האובייקט, ומטשטשים היטב את הרקע. גוגל העתיקה באופן בוטה מאפל את האפשרות לצלם סרטון קצר של כמה שניות לפני ואחרי כל תמונה בפיקסל, וכן יש תמיכה במציאות מועשרת, ובעברית: אפשר להוסיף דמויות תלת מימדיות לצילומים שלכם. למצלמות ייצוב אופטי ודיגיטלי כך שאולי הפעם התמונות שלכם לא ייצאו מרוחות.

הסייען הקולי טוב יותר מהמתחרים, לפי גוגל שעוקצת ואומרת שלא צריך לערוך הודעות שמכתיבים לו. מה יותר טוב? אפשר ללמד אותו רצף פעולות ולהגיד לו למשל ״לילה טוב״ בשביל שהוא יעבור למצב שקט ויכבה את האורות החכמים וכולי. גימיק נוסף - בשביל להפעיל אותו פשוט לוחצים על מסגרת הפיקסל והוא מתעורר ושואל מה אתם רוצים. לא מספיק? גוגל תדע לזהות לאילו שירים אתם מאזינים, מעיין שאזם בילט אין, מה שיגרום לכולם לחשוש שגוגל פשוט מאזינה לנו באופן קבוע ולפי זה מתאימה לנו פרסומות.

עוד בפיצ'רים החכמים - המצלמה תזהה אתרי תיירות מפרסמים (גם את זה כבר ראינו), אבל נחמד מזה - אם מישהו הדפיס פתק או שלט עם סיסמת ווייפיי - תוכלו פשוט לצלם אותה ולהיכנס לרשת, במקום להקליד אותה ידנית כאילו אנחנו איכרים בימי הביניים.

גוגל מבטיחה שהבטריה תחזיק יום שלם! בטח יש כוכבית ואותיות קטנות, אתם אומרים. ואתם צודקים. בכוכבית מצויין ״מבוסס על שימוש במטען המקורי ושילוב שיחות, גלישה, והמתנה עם התצוגה כבויה. התוצאות עשויות להשתנות״. יופי. אז אולי יום שלם. רבע שעה של המתנה תספק, על פי ההבטחה, 7 שעות של שימוש.

הפיקסל יגיע בגודל 5 אינץ׳ עם מסך OLED, בצבעים שהם דאחקות על צבעים של המתחרים ״פשוט שחור״, ״ברור שלבן״ ו״די כחול״. דגם ה-XL מגיע בגודל 6 אינץ׳ ולו מסך pOLED בפרופורציות של 18:9. הוא מגיע בשחור, או שחור ולבן.

הפיקסלים יעלו החל מ-649 דולר, אבל כרגע לא זמינים בישראל, ועדיין לא פורסם מתי יגיעו ואם בכלל. נכון לעכשיו, גם הפיקסלים הקודמים לא הגיעו באופן רשמי לארץ.

מחשב חדש ועוד רמקולים 

גוגל הציגה גם שתי גירסאות חדשות לרמקול החכם שלה, הידוע כגוגל הום (Home) - גירסת מיני ב-49 דולר, שגודלה כגודל סופגניה. הגירסה השניה היא המקס, שהוא כבר ממש רמקול רציני וענק עם וופרים ומיועד להאזין למוזיקה ברחבי הבית.

גוגל הציגה גם את פיקסלבוק - לפטופ משולב עם טאבלט, בגודל 12.3 אינץ׳, עובי של קצת יותר מס״מ (10.3 מ״מ), ומשקל של 1.1 ק״ג. הפיקסלבוק מבוסס על מערכת ההפעלה Chromeos (שגם משלבת את הסייען שאפשר לדבר איתו), מעבד אינטל i5 או i7, וכונן קשיח של עד 512 גיגה.