קצת יותר משנה חלפה מאז שיחררה גוגל במפתיע את גרסת הפיתוח הראשונה של מערכת ההפעלה אנדרואיד 7 (נוגט), וכעת צפויה גוגל לשחרר את גרסת הפיתוח הראשונה של אנדרואיד 8, בסימן האות O, בימים הקרובים. לאחר שלפני שבוע וחצי קיבלנו פרטים ראשונים על מה שאנחנו צפויים לראות בה, אתמול (ש') הודלפו פרטים נוספים על מה שיהיה בגרסה הבאה של אנדרואיד:

מערכת התראות חדשה

אנדרואיד O צפויה להגיע עם רענון משמעותי למנגנון ההתראות של מערכת ההפעלה. נראה כי גוגל ערכה שינויים באלגוריתם שקובע את סדר העדיפות של התכנים השונים שיופיעו ודרך הצגתם, אך לא ידוע עדיין מה זה אומר בדיוק. מה שכן ידוע הוא שמערכת ההתראות של אנדרואיד עברה שינויים כמעט בכל גרסה של המערכת, גם בזו האחרונה, כך שמדובר בשינוי צפוי למדי.

אייקונים דינאמים עם סימון מתחלף

הדרך כי טובה להמחיש את הפיצ׳ר הזה תהיה באמצעות הצצה למתחרה של אנדרואיד – iOS. מערכת ההפעלה של אפל כוללת מעיין סימון אדום קטן על כמות ההתראות שהצטברו באפליקציה, שמוצג על גבי האייקון שלה וחוסך לכם לפתוח אותה כדי לבדוק אם יש משהו חדש. כך למשל, אם קיבלתם 4 הודעות בפייסבוק מסנג׳ר, יתווסף עיגול על האייקון של אפליקציית פייסבוק ובו הספרה 4.

פיצ׳ר נוסף המתייחס לאייקונים נוגע ליכולת שלהם להשתנות בזמן אמת: האייקון שמייצג את השעון יוכל להציג בזמן אמת את השעה, האפליקציה של היומן את התאריך הנוכחי ועוד. נציין כי ברוב המכשירים של יצרניות כמו סמסונג ו-LG האייקונים של אפליקציות אלו מוצגים כבר היום עם מידע מעודכן בזמן אמת.

עוד ב-Geektime:
האפליקציות האלה יעזרו לכם להתגבר על הפחדים שלכם
הצעצוע הבא של הכלב שלכם יעדכן אתכם מה שלומו

תמונה בתוך תמונה

אם את הפיצ׳ר הקודם שאלה גוגל מ-iOS, את הפיצ׳ר הזה היא השאילה משירות אחר שלה: Android TV. מדובר ביכולת להקטין מסך וידאו ולבצע פעולות אחרות במכשיר בזמן שהוא ממשיך לרוץ על חלק מהמסך, ואז להגדיל אותו מתי שמתחשק לכם. הפיצ׳ר הזה מוכר לנו כבר מאפליקציית יוטיוב, שם הוסיפה אותו גוגל לפני מספר שנים.

מילוי פרטים אוטומטי

הפיצ׳ר הזה מוכר לנו בעיקר מדפדפנים בסביבת הדסקטופ. הרעיון פשוט: ברגע שמתבקשים למלא שדות מסוימים באפליקציה, ניתן יהיה למלא אותם באופן אוטומטי על בסיס מידע שהזנתם בעבר במהלך השימוש במערכת ההפעלה.

ניהול חכם של אפליקציות הפעילות ברקע

חלק נכבד מהזכרון של המכשיר וצריכת האנרגיה של הסוללה הולכים לאיבוד בגלל אפליקציות שרצות ברקע. אנדרואיד O צפויה לכלול מנגנון חכם ויעיל יותר שיגרום לאפליקציות הרצות ברקע לצרוך הרבה פחות זיכרון והפחית בכך את השימוש בסוללה. נציין שגם זה תחום שבו כל גרסה של אנדרואיד בשנים האחרונות כוללת שיפורים משמעותיים לעומת קודמותיה.

פרטים נוספים על אנדרואיד O אנו צפויים לקבל במהלך השבועות הקרובים, ובעוד פחות מחודשיים להיחשף לפיצ'רים המרכזיים שלה במהלך כנס Google I/O. לפי הלו"ז הקבוע של גוגל, צפויה המערכת לצאת במחצית השנייה של 2017 - אך אל תצפו לקבל אותה לסמארטפונים שלכם לפני 2018, ורק אם אלה מכשירי דגל שנרכשו ב-2017.

הכתבה פורסמה במקור באתר Geektime