גוגל הפסיקה את הפעילות העסקית שלה מול וואווי. המשמעות: מכשירים עתידיים של החברה לא יכללו עדכונים לאנדרואיד, ושירותים כמו יוטיוב וג'ימייל. גם חנות האפליקציות Play Store שדרכה מורידים אפליקציות אחרות כמו ספוטיפיי, אינסטגרם וואטסאפ ואחרות, תחסם.

על פי דיווח ברויטרס גוגל מרגיעה ומבשרת שמי שכבר קנה סמארטפון של וואווי, שעליו מותקנים אנדראויד ו-Play Store המכשיר שלו, כולל החנות והאבטחה ימשיכו לתפקד כרגיל. עם זאת, בהמשך השנה צפויה לצאת הגירסה הבאה של אנדרואיד המכונה כעת Q ולא ברור אם תעודכן.

אנדרואיד, בחלקה מספוקת ברשיון פתוח, כך שוואווי יכולה להשתמש בה ללא שיתוף פעולה עם גוגל - אך לא תקבל את כל העדכונים והתמיכה. בוואווי הודיעו לפני כחודשיים כי כבר עובדים על טכנולוגיה משלהם כתוכנית גיבוי. 

גוגל מצייתת לצו ממשלתי בארצות הברית, שעליו חתום הנשיא דונלד טראמפ, ומורה לחברות אמריקאיות החרים את וואווי (ועוד חברות סיניות) ולא לנהל איתן עסקים. וואווי נמצאת במקום שני בעולם במכירת סמארטפונים, אחרי סמסונג ולפני אפל. מידת ההשפעה עליה, בעקבות הצו, ובעקבות ההחלטה של גוגל עדיין נבחנת על ידי אנשי החברה. 

מחברת וואווי נמסר בתגובה: "וואווי תמשיך לספק עדכוני אבטחה ושירות לאחר קניה לכל משתמשי וואווי והונור (Honor) המחזיקים במכשירי סמארטפון ו/או טאבלט שנמכרו בעבר או שעדיין נמכרים במלאי הגלובלי".