חברת סמסונג הציגה (שוב) את המכשיר המתקפל שלה - גלקסי פולד, בתערוכת IFA שמתקיימת בברלין. זו פעם ראשונה שסמסונג מאפשרת לעיתונאים ולקהל להתנסות במכשיר, מאז חודש אפריל - אז כמה יחידות נשברו בזמן הסקירה.

בחברת סמסונג משוכנעים הפעם בתקינות המכשיר והם הודיעו על השקה רשמית שלו ב-19 בחודש ספטמבר למבחר מדינות קטן שאינו כולל את ישראל. בקוריאה הדרומית, ביתה של סמסונג, הפולד יושק המכשיר כבר מחר (ו').

מבחינה חיצונית, לא נראה כאילו המכשיר עבר שינוי מסוים מלבד אותה מדבקה לא ברורה, שהייתה בגרסה הקודמת וגרמה לכמה עיתונאים סקרנים לשבור אותו בשוגג. ובכן, אותה מדבקה כבר לא שם והמכשיר נראה כמו כל סמארטפון איכותי אחר בשוק.

מכמה דקות של נסיון בבית של סמסונג, ניתן להתרשם מאיכות הבנייה ומנגנון הקיפול. גם מערכת ההפעלה עובדת באופן סביר והתצוגה המותאמת לכל האפליקציות שמשתתפות, עובדת היטב. כשהמכשירים יישלחו שוב לסקירות מלאות, יהיה אפשר לדעת אם החברה תעמוד בהבטחה.

כשהכריזו לראשונה על גלקסי פולד, נשלחו רמיזות על כך שהוא יגיע לישראל. בסאני תקשורת, היבואן של סמסונג, לא יודעים כרגע להגיד אם ומתי המכשיר יגיע לכאן. בחו"ל הוא יעלה 2,000 דולר, ואם בכל זאת יגיע לארץ, הוא צפוי לעלות סביב 10,000 שקלים.