וואווי, יצרנית הסמארטפונים הסינית הצומחת, חשפהה לפני זמן קצר את סמארטפון המייט 8, שעון חכם המיועד לנשים, גירסה מוזהבת לנקסוס 6 שיוצר בשיתוף גוגל וטאבלט חדש - ה-M2.

Huawei Mate 8
מייט 8 של וואווי

המייט 8 הוא פאבלט - כלומר סמארטפון בגודל טאבלט - עם מסך 6 אינץ', המיועד לשוק העסקי. הוא מבוסס על מעבד Kirin שמיוצר על ידי חברת בת של וואווי עצמה, ולפי הבטחת החברה הביצועים שלו טובים ב-100% מהמעבד הקודם. סוללת המכשיר, בקיבולת גבוהה מאוד של 4,000 מיליאמפר/שעה, מבטיחה בין 1.65 ל-2.36 ימים של שימוש רציף. חיי הסוללה תלויים בשימוש, בהפעלת המסך ובכמות ההודעות שמקבלים במייל, בוואטסאפ ובאפליקציות אחרות. בשבועות הקרובים נסקור את המכשיר ונבדוק את הטענה הזאת. זמן הטענה של 30 דקות אמור לספק יום שלם של שימוש, לפי וואווי.

המייט יבוסס על גרסת האנדרואיד החדשה מרשמלו 6.0 ויאפשר ריבוי משימות  - כלומר שימוש בשתי אפליקציות בו זמנית במסך מפוצל. אפשרות דומה קיימת במכשירי סדרת הנוט של סמסונג, שם אפשר להקטין את האפליקציה על גבי המסך.

סורק טביעת האצבע שבגב המכשיר, מתחת למצלמה, השתפר ומבטיח פתיחה מהירה פי שניים של המסך. עוד באבטחה: אפשר לנעול את כרטיס ה-SD, כך שגם אם מוציאים אותו המידע נשאר מוגן. חיישן טביעת האצבע מאפשר לצלם סלפי ולענות לשיחות - תכונה שנכללה כבר במכשיר הקודם של וואווי ובמכשירים בודדים של יצרניות אחרות.

Huawei Mate 8
מייט 8 של וואווי

למייט יש מצלמה קדמית של 8 מגה-פיקסל ומצלמה אחורית של 16 מגה-פיקסל המיוצרת על ידי סוני, והחיישן שלה הוגדל ב-23 אחוז, מה שאמור ליצור תמונות חדות יותר. המייצב האופטי, כך מבטיחה וואווי, יודע להתמודד עם רעד של עד מעלה וחצי, לכל המצלמים שהיד שלהם לא יציבה.

בוואווי חושבים שלא תצטרכו דיבורית, בזכות הרמקול החזק שמאפשר לבצע שיחות ממרחק של עד 3 מטרים, ומיקרופון שקולט שמע בזווית של 120 מעלות, כך לפי החברה. למכשיר יש שני מיקרופונים כיווניים נוספים לצילום וידאו ואפשרות ליישר מסמכים או שקפים שמצולמים (לא ברור אם זה ייתמך גם במסמכים עבריים).

אפשרות הההקשה על המסך באמצעות פרק כף האצבע, שהוצגה לראשונה על ידי וואווי בחודש אפריל האחרון, שופרה במעט ועתה אפשר להקיש עם שני פרקי אצבעות בשביל לערוך וידאו למשל, ולחתוך ממנו את החלק הרלוונטי שרוצים לשתף.

המכשיר יגיע בארבעה צבעים ויעלה 599 אירו (כ-2,530 שקל) לגרסה עם זיכרון עבודה (RAM) בנפח 3 גיגה-בייט ואחסון של 32 גיגה-בייט, ו-699 אירו (כ-2,950 שקל) לגירסת 4 גיגה-בייט זיכרון עבודה (RAM) ו-64 גיגה-בייט אחסון. את שניהם אפשר להרחיב עם כרטיס מיקרו SD, או להשתמש באותו חריץ לכרטיס נאנו-סים שני לשימוש בשני קווים בו-זמנית. המכשיר לא יגיע לישראל בסבב ההשקה הראשון, ולא נמסר מתי כן יגיע.

Huawei MediaPad M2
מדיה-פד M2 של וואווי

בנוסף הושק טאבלט ה-MediaPad M2, שממותג כמכשיר להאזנה למוזיקה בשיתוף עם חברת הרמן-קרדון. יש לו שני רמקולים רגילים ועוד שניים לבאס, מסך בגודל 10.1 אינצ' ברזולוציה של 1,900X1,200 נקודות, הוא מגיע עם עט סטיילוס שרגיש ל-2,048 דרגות של לחץ ויעלה בין 349 דולר (כ-1,270 שקל) לגירסת 2 גיגה-בייט RAM ו-16 גיגה-בייט אחסון ועד ל-469 דולר (כ-1,845 שקל) לגירסת 3 גיגה-בייט זיכרון ו-64 גיגה-בייט אחסון עם תמיכה ב קישוריות סלולרית מדור רביעי (LTE).

Huawei Watch Jewel
ווטש ג'ול של וואווי

לשעון של וואווי תצא גירסה "נשית" בעיצוב משותף עם חברת התכשיטים סברובסקי. השעון ייקרא Huawei Watch for Lady ויכלול רמקול פנימי לשיחות. מחירו: 499 עד 599 דולר (1,960-2,355 שקל). טרם נמסר תאריך השקה בישראל.

וואווי הציגה גם גירסה מוזהבת של הנקסוס 6P שמיוצר בשיתוף גוגל.

* גילוי נאות: הכותב הוא אורח CEA, המארגנת את התערוכה