רגע לפני שסמסונג, LG ויצרניות נוספות מציגות את הדור החדש של הסמארטפונים מבוססי אנדרואיד, תציג גוגל את הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה שלה - השמינית במספר.

בסוף השבוע העלתה החברה לאוויר אתר אינטרנט ייעודי לאירוע שתקיים בזמן ליקוי החמה המלא שייראה בארה"ב מחר (ב') - 99 שנים לאחר הפעם הקודמת שליקוי כזה נראה במדינה. הוא יתקיים בניו-יורק ויחל בשעה 21:40 לפי שעון ישראל.

עד כה כבר ידועים לנו פרטים רבים על הגרסה החדשה, שנמצאת בבדיקות כבר כ-5 חודשים וכבר הוכרזה חלקית לפני כשלושה חודשים: כך, למשל, אנחנו יודעים שהיא תתמוך לראשונה בצפייה בווידאו בחלון "צף" על גבי אפליקציות אחרות (תכונה שבסמארטפונים של חברות מסוימות היתה קיימת כבר מזמן, אך לא היתה מובנית באנדרואיד); תדע לבחור מספרי טלפון או כתובות בלי שתצטרכו לגרור את הסמן כדי להגיד לה את איזה תווים אתם רוצים להעתיק; תציג התראות מאפליקציות על גבי האייקונים שלהם במסך הבית; תאפשר לכם לדחות התראות לאחר כך; תשפר את חיי הסוללה על ידי הגבלת פעילות של אפליקציות ברקע; ועוד.

מה שלא ידוע לנו הוא בעיקר השם: אנחנו יודעים שהוא יתחיל באות O - ומכאן הבחירה להשיק אותה בזמן ליקוי חמה, שגורם לצורת האות O להיראות בשמיים - אבל טרם נודע איזה ממתק שמתחיל באות הזו יהיה השם והלוגו של המערכת. במהלך סוף השבוע דיווח אתר Android Police כי החברה חשפה בטעות את השם כשהעלתה לגוגל+ קובץ וידאו ששמו גילה כי היא תיקרא על שם עוגיות אוריאו - אבל הירושי לוקהיימר, סגן נשיא בכיר בגוגל האחראי בין היתר על אנדרואיד, מיהר להעלות ציוץ שבו הוא רומז כי מדובר בהטעיה:


כאמור, השם הסופי ייחשף מחר, וככל הנראה מי שיש לו פיקסל או נקסוס מהדגמים האחרונים יוכל להוריד את הגרסה החדשה מייד לאחר האירוע.