1. ה-AI של וואווי הוא, כנראה, לא סתם גימיק שיווקי

אם להאמין לנתונים שוואווי פרסמה על יחידת העיבוד המיוחדת עבור רשתות עצביות, יש לה פוטנציאל להפוך פעולות מסובכות כמו זיהוי אינטליגנטי של תמונות וקול לקלה יותר. ואם מאמנים את הרשת גם לעשות משהו יעיל עם המידע הזה, כמו התאמות צבעים בהסתמך על הסצינה, התוצאה מעניינת. ובשנה הבאה, גם מפתחים שאינם וואווי יוכלו להשתמש במעבד הזה, תוך הסתמכות על כלים של גוגל.

2. כבר עכשיו, וואווי עושה דברים מעניינים עם פעולות שמשתמשות ברשתות עצביות

קחו, למשל, את אפליקציית התרגום, שיודעת לתרגם טקסט אל ומ-50 שפות שונות תוך שימוש במצלמה של הטלפון – רק שהיא עושה את זה גם כשאין לכם חיבור נתונים, על העיבוד מקומי. גם המצלמה כבר מזהה 19 סוגים שונים של עצמים וחפצים, מחיות מחמד ועד לאוכל (ראו בסרטון), על בסיס מידע ממיליוני תמונות. גם כאן, זה נעשה בלי חיבור ענן.

3. לא רק אפל וגוגל שונאות את שקע האוזניות

ל-Mate 10 Pro יש רק שקע אחד - USB-C. בחברה אף התגאו בכך שהוא יכול לספק אודיו ברמה גבוהה דרך החיבור הזה, ואף צירפו לטלפון זוג אוזניות. והמילים שלהם אינן ריקות - מהמעט ששמענו בינתיים האוזניות נשמעות טוב מאוד. אבל עדיין, היעלמותו של שקע האוזניות תהיה כואבת.

4. הגבול בין מחשב לטלפון ממשיך להיטשטש

בתחילת העשור הייתה זו מוטורולה שניסתה להפוך את הטלפון למחשב באמצעות תחנות עגינה. כיום סמסונג כבר עושה את זה, ועכשיו גם וואווי בעסק. רק שבמקום תחנת עגינה, מה שצריך זה כבל USB-C ל-HDMI, וזהו - המכשיר כבר יידע להעלות את הממשק המיוחד שמותאם למסכים גדולים. נשאר רק לחבר מקלת ועכבר (אלחוטיים כמובן - כי השקע היחיד של המכשיר כבר תפוס עם החיבור למסך), ולעבוד.

וואווי מייט 10 (צילום: דניס ויטצ'בסקי, מינכן, NEXTER)
צילום: דניס ויטצ'בסקי, מינכן, NEXTER

5. וואווי כמותג עדיין פוזלת לכיוון המערב לצרכי מיתוג

משיתוף הפעולה עם פורשה, ועד למסרים שלא ייתנו לכם לפספס שהמצלמה עוצבה יחד עם חברת Leica, וואווי העצומה - מחברות הסלולר הגדולות בעולם - עדיין לא רוצה את כל הבמה לעצמה. אך כשמחירי מכשיריה מתחרים ישירות באפל וסמסונג, נראה כי לא רחוק היום בו היא תתחיל להצניע את השותפויות לטובת עצמה.

6. ה-Mate 10 Pro הופך לשלט

ההחלטה של וואווי לשלב בתוך ה-Mate 10 Pro (אך לא בתוך ה-Mate 10) משדר אינפרה-אדום תהפוך אותו לשלט לטלוויזיה, למערכת הסאונד ולכל מוצר אחר בבית. זה יהפוך אותו לאטרקטיבי יותר עבור כל אותם האנשים שלא מבינים איך חברות סלולר אחרות ויתרו על הפיצ׳ר הזה, למרות שמכשירי המדיה הביתיים שלנו עדיין מופעלים ברוב המקרים על ידי שלטי IR.

הכותב היה אורח וואווי במינכן