לפני הכל נגיד שמהפיכה אין כאן, אז אל תמהרו לנטוש את הסמארטפון שאתם אוחזים ביד. מה שתקבלו (ואת זה לצערנו בימים אלו מציעות כל היצרניות) זו רק אבולוציה מתבקשת לסמארטפון הבא. גם במקרה של ה-P30 אנחנו מתקדמים עוד כמה צעדים קטנים לעבר מכשיר טוב יותר, מהיר יותר ורבגוני יותר.

מסך

המסך במכשיר גדל מעט ובמקום גודל של 6.1 אינץ' שקיבלנו ב-P20 הקודם, כעת המסך הוא בגודל מרשים של 6.47 אינץ'. הטכנולוגיה והרזולוציה נשארו זהים אבל יחס הצפייה השתנה ל 19.5x9. הרושם הראשוני מהמסך הוא מצוין, מסך OLED חד ובהיר כמו שסמסונג מייצרת לעצמה (כן. סמסונג מייצרת לוואווי את המסכים למכשיר הזה).

וואווי P30 (צילום: NEXTER)
וואווי P30 | צילום: NEXTER

מעבד

וואווי מייצרת לעצמה את ערכות השבבים לסמארטפונים והמעבד ב-P30 Pro הוא מדגם קירין 980 החדש , אותו כבר שיבצה וואווי בדגם המייט 20 פרו שהוצג בסוף 2018. יותר תמיכה באינטליגנציה מלאכותית, יותר תמיכה בתלת מימד ויותר תמיכה במציאות רבודה. אבל לפחות נכון לעכשיו, אין לזה שימוש מיוחד ויוצא דופן שלא קיים במכשירים הקודמים שיצאו בחודשים האחרונים.

מצלמות

אולי התחום בו וואווי משתדלת לחדש בצורה משמעותית בכל דגם חדש והפעם מצליחה היצרנית הסינית לצייד את המצלמה במכשיר בזום אופטי כפול 5. ללא ספק פיצ'ר מאוד חשוב, במיוחד לחובבי הצילום. וואווי גם משפרת את העדשה שאחראית לזווית הצילום הרחבה – 107 מעלות.

העדשה השלישית – בדיוק כמו בדגם הקודם, היא העדשה הראשית וגם היא שופרה כאשר כעת היא מגיעה עם מפתח צמצם מרשים יותר, F\1.6.

וואווי P30 (צילום: NEXTER)
וואווי P30 | צילום: NEXTER

בנוסף לשלוש העדשות, מוסיפה וואווי גם חיישן מיוחד העונה לשם TOF והוא אחראי על מדידת המרחק מהאובייקט המצולם, מה שמאפשר למצלמה לספק תוצאות טובות יותר שמתבססות על נתונים מדויקים יותר של חשיפה ופוקוס. גם מצלמת הסלפי שופרה והיא כעת ברזולוציה של 32MP. התמונות מהמצלמות די מרשימות, ואפשר לראות אותן בסרטון.

סוללה וזכרון

קיבולת הסוללה בדגם החדש של וואווי גדלה מעט והיא עומדת כעת על 4,200mAh והיא אמורה לספק למשתמש את אותו זמן עבודה (מצוין אגב) כפי שהיה בדגם הקודם שכן המסך גדל והוא אמור לצרוך מעט יותר חשמל.

מערכת ההפעלה היא בגרסה האחרונה של אנדרואיד – 9.0 Pie וממשק המשתמש של וואווי, ה-EMUI, נשאר בגרסה 9 כפי שהיה בדגם הקודם. הנפח הבסיסי של הדגם הוא 128 גיגה-בייט במקום 64 גיגה-בייט בלבד בדגם הקודם.

מחירים: דגם ה-P30 Lite יעלה החל מ-1,600 שקלים, ה-P30 הרגיל 2,899 שקלים. ה-P30 פרו יעלה בין 3,500 ל-4,000 שקלים בהתאם לזכרון (128 או 256 גיגה).

* הכותב הוא אורח החברה בהשקה