המעבר של סמסונג ממכשירי פרימיום למכשירי ביניים ומטה מגיע לישראל. החברה הודיעה היום על השקתו בארץ של גלקסי A5, "סמארטפון סלפי" בסדרה החדשה שלה, המיועד להתחרות בעיקר במכשירים הסינים המוזלים שגוזלים יותר ויותר נתח שוק ממכשירי הגלקסי S היקרים שלה.

גלקסי A5 של סמסונג
מנסה להיות גם זול וגם יוקרתי. גלקסי A5 של סמסונג

גלקסי A5, שהוכרז לפני כחודשיים והחל להימכר במדינות אסיה לפני כחודש, הוא אחד המכשירים הדקים ביותר של החברה, בעובי של 6.7 מילימטר בלבד, ומסגרתו עשויה אלומיניום קשיח, מה שמקנה לו מראה יוקרתי מאוד. עם זאת, הוא מיועד דווקא לפלח שוק הביניים בכלל ולצעירים בפרט, עם מפרט הכולל מסך 5 אינצ' ברזולוציית HD, מעבד 4 ליבות במהירות בסיסית של 1.2 גיגה-הרץ, זיכרון עבודה (RAM) בנפח 2 גיגה-בייט, אחסון פנימי בנפח 16 גיגה-בייט, מצלמות של 13 מגה-פיקסל מאחור ו-5 מגה-פיקסל לצילומי סלפי איכותיים מלפנים, תמיכה בדור 4 וסוללת 2,300 מיליאמפר/שעה.

המכשיר יימכר החל מהערב (ה') בחנויות סמסונג ישראל, מחסני חשמל ו-KSP ומחירו הרשמי 2,300 שקל - זול יותר מגלקסי אלפא, אותו הוא נועד להחליף, אך גבוה בהרבה מהמחיר בחו"ל, העומד על 360 אירו (כ-1647 שקל).

החברה הוסיפה כי בשבועות הקרובים ינחת בישראל גם גלקסי A3, גרסה זולה יותר של המכשיר עם מפרט מעט נמוך יותר - מסך בגודל 4.5 אינצ', זיכרון עבודה (RAM) בנפח 1 גיגה-בייט, מצלמה אחורית 8 מגה-פיקסל, סוללת 1,900 מיליאמפר/שעה ועובי מעט גדול יותר של 6.9 מילימטר. מחירו טרם נמסר.