חברת אלפא טלקום השיקה היום בישראל את המייט S, מכשיר הדגל של ענקית התקשורת הסינית וואווי, כחודשיים לאחר שהושק בברלין. המכשיר יגיע בשני צבעים - אפור ולבן - ויעלה החל מ-2,599 שקל. זאת לעומת מחיר של 699 אירו באירופה, שהוא כ-3,065 שקל. המחיר הזה יהווה תחרות לא פשוטה לאפל, סמסונג ו-LG, שמכשירי הדגל שלהן בישראל עולים יותר מ-3,000 שקל.

למכשיר סורק טביעת אצבע אחורי, שמאפשר גם לדפדף בין תמונות בהחלקה או מענה לשיחה. המייט כולל גם זיהוי של נקישה בפרק האצבע על המסך לצורך צילומי מסך או חיתוך תמונות. בדגם היקר, בעל נפח אחסון של 128 גיגה-בייט, יש אפילו תמיכה בזיהוי עצמת הלחיצה על המסך להפעלת אפשרויות שונות, בדומה לאייפון 6s. אך דגם זה לא משווק כרגע בישראל, אלא רק בסין.

Huawei Mate S (צילום: Huawei)
Huawei Mate S | צילום: Huawei

מצלמת המייט היא ברזולוציה של 13 מגה-פיקסל ובחברה טוענים שלחיישן יש איכויות שמתקרבות למצלמת DSLR מקצועית ואפשרויות לכיוונונים ידניים. מצלמת הסלפי היא ברזולוציה של 8 מגה-פיקסל וכוללת מבזק.

טעינה של 5 דקות אמורה להספיק לשעתיים של של שיחה, בזכות תמיכה ביכולת הטענה מהירה.

מלבד הסמארטפון החדש, הושק בישראל גם השעון של וואווי, שמבוסס על אנדרואיד Wear ומתאים לכל סמארטפון אנדרואיד או אייפון. לשעון מסך.של 1.4 אינץ' ורזולוציה של 400x400 פיקסלים. את השעון בדקנו במסגרת שבוע האופנה במילאנו. השעון יעלה 1,799 שקלים.