משחק ה-Lollipop הנסתר באנדרואיד 5.0
פלאפי אנדרואיד. המשחק של גוגל

מי שיקנה מכשיר המבוסס על מערכת ההפעלה החדשה עליה הכריזה גוגל בשבוע שעבר, או יעדכן את מכשירו הקיים, יגלה שגם הפעם לא ויתרה החברה על הפתעה נסתרת שחבויה בתוכנה. למעשה, ההפתעה בגרסת 5.0 Lollipop (סוכריה על מקל) של אנדרואיד אף לוקחת צעד קדימה מקודמותיה - משחק מחווה לפלאפי-בירד.

משתמש YouTube סאם נאלטי הצליח לאתר - לא בקושי רב, יש לציין - את הגרסה של גוגל למשחק הפשוט אך הבלתי אפשרי שכבש את העולם בשנה שעברה. כמובן שגוגל שינתה וערכה את העיצוב בהתאם, כך שבמקום ציפור מקפצת קיבלנו דמות אנדרואיד ירקרקה וחביבה, והצינורות הוחלפו בסוכריות על מקל.

 

למי ששכח או שלא הספיק להתנסות בלהיט, Flappy Bird הוא משחק מהנה אך מעצבן עם עיצוב המזכיר משחקי סאגה משנות התשעים ורמת משחקיות פשוטה ביותר. הוא פותח על ידי דון נווין, שניסה ליצור משחק פשוט להבנה אך מסובך לשליטה ויצר את המשחק עם הגרפיקה המיושנת שנשלט בפשטות על ידי נגיעה ועזיבה של המסך כדי להגביה ולהנמיך את מסלול התעופה של הציפור. המשחק כיכב ברשימת המשחקים המורדים ביותר, אולם הוסר לאחר שנווין הגיע מלסקנה שהוא "ממכר מדי".

הפעלת ההפתעה הנסתרת של גוגל אינה מסובכת, ולמעשה נעשית באותה דרך בכל מכשירי אנדרואיד מזה שנים: כניסה לתפריט הגדרות המכשיר, בחירה בסעיף ה"מידע" בדרך כלל מופיע בתחתית) ולחיצות מהירות על מספר הגרסה.

לכתבה המקורית באתר TGspot