אין תמונה
מזל אריה

נוקיה ו-מיקרוסופט השיקו הערב (ד'), באירוע בניו יורק צמד טלפונים חכמים חדשים בסדרת לומיה, הלומיה 920 וה-820, המבוססים על מערכת ההפעלה של מיקרוסופט, ווינדוס פון 8. ה-820 הוא דגם פשוט יותר של מכשיר הדגל, ה-920.

לטלפון הלומיה 920 החדש, יש מסך קעור בן 4.5 אינץ'. ג'ו הארלו, סגנית נשיא בנוקיה הציגה את המכשיר, וציינה כי הוא מצויד במצלמת PureView, אך לא זו המדוברת של ה-41 מגהפיקסל שהותקנה בדגם ה-808. עוד ל-920 יש מסך חד במיוחד, יכולת טעינה אלחוטית (בדומה לטלפוני ה-Palm  המנוחים של HP) וכמובן... הוא מופעל בידי Windows Phone 8 של מיקרוסופט.

ה-920 בנוי מחומרים קשיחים, עמידי שריטות, ולטענת אנשי נוקיה הוא "בנוי לשרוד את חיי היום-יום". עוד התגאה אחד הבכירים בנוקיה שהציג את המכשיר כי מסך המגע שלו ניתן לתפעול גם דרך כפפות (תכונה שעד כה לא ראינו בטלפוני מגע אחרים). הוא ילווה בסדרת רמקולים אלחוטיים של JBL, אשר יהיה בהם גם משטח טעינה עבור הלומיה, ובצבעים תואמים למכשירים. בהצגת התכונה הזו, אגב, נתקלו קצת אנשי נוקיה בקשיים.

אין תמונה
מזל אריה

עוד מהמפרט הטכני: המסך הוא מסוג PureMotionHD+ שמדגיש וידאו וטקסט, הסוללה היא חזקה יחסית – סוללה של אלפיים מיליאמפר, וטכנולוגיית הטעינה היא בתקן הסטנדרטי של צ'י. המעבד שמפעיל את ה-920, הוא מעבד Snapdragon S4  של קוואלקום. המצלמה כוללת מייצב תמונה אופטי מובנה, הישג מרשים עבור טלפון סלולרי.

(עדכון: בינתיים נחשף כי חלק מיכולות יצוב התמונה של המכשיר שהוצגו הן זיוף)

חוויית המפות במכשיר, שודרגה אף היא, וכעת היא נקראת CityLens, וכוללת רכיבים של מציאות רבודה.

ג'ו בלפלור ממיקרוסופט, הציג באירוע כמה מהתכונות החדשות של Windows Phone 8. ראשית, חשוב לזכור ש-WP8 חולקת ליבה עם Windows 8 למחשב, מה שמאפשר למפתחים לפתח עבור שתי המערכות במקביל.

בנוסף, תוכלו בטלפונים החדשים של נוקיה, ל"הדביק" אתרי HTML5 ישירות על שולחן העבודה של הטלפון. כמו כן, לראשונה תומכת WP8 בתמונות מסך.

סטיב באלמר, מנכ"ל מיקרוסופט, שהופיע לקראת סוף האירוע, חזה כי עד שנה הבאה יהיו בשוק 400 מיליון מכשירים הפועלים על Windows 8 או על Windows Phone 8. והביע התרגשות מכך שקיבל את טלפון הלומיה 920 החדש שלו...די צפוי.

אין תמונה
מזל אריה

>> יצרנית סינית בדרך לתביעה: "העיצוב של אייפון 5 הועתק" 

>> אופס: עשרות אלפי תמונות עירום הופצו באינסטגרם