אם קניתם את אחד הסמארטפונים החדשים של סמסונג, אתם בטח נהנים מהמסך המדהים שלו, שמתפרס כמעט ללא גבולות על כל החלק הקדמי. אבל לסמסונג זה לא הספיק, והיא חשבה איך לנצל את השטח הזה אפילו יותר טוב, כפי שמדווח Android Central.

התשובה התחילה להגיע בסוף השבוע למשתמשים בהודו, בדמות עדכון תוכנה למכשירים. בעדכון הזה הוסיפה סמסונג לשורת כפתורי הניווט, הנמצאת בתחתית המסך, כפתור נוסף בדמות נקודה קטנה. לחיצה עליו תגרום לכל השורה להיעלם אוטומטית אחרי כל שימוש, כדי לפנות את כל המסך לאפליקציות. אבל זה אומר שבכל פעם שתרצו להשתמש בכפתורי הניווט תצטרכו למשוך קודם אצבע מתחתית המסך לכיוון מעלה כדי להעלות את השורה.

העדכון מכיל גם כפתור שמוצג במצבים מסוימים מעל מקשי הניווט ומאפשר להפעיל מחדש אפליקציה במצב מסך מלא, כדי לנסות להכריח אותה למלא את כולו גם אם אינה תומכת בצורה הייחודית שלו, עם יחס התצוגה של 18.5:9.

סמסונג שינתה גם את הצבעים הזמינים כרקע לשורת מקשי הניווט, ועתה שחור אינו אחד מהם - כנראה מחשש ל"שריפת" פיקסלים, וכללה עדכון אבטחה של גוגל למערכת ההפעלה.

העדכון יצא כאמור בהודו בסוף השבוע, וכנראה יגיע בקרוב למשתמשים בשאר העולם. בישראל בדרך כלל לוקח זמן רב עד שהעדכונים יוצאים למכשירים שנרכשו כאן.

בינתיים, אם מסך בגודל 5.8 או 6.2 אינצ' לא מספיק לכם, גם אחרי ההוספה של הסנטימטר על חשבון מקשי הניווט - סמסונג מכינה משהו גם בשבילכם. לפי דיווחים ברשת, הסמארטפון הבא בסדרת נוט יזנח את העיצוב השטוח ויצטרף לגקסי S8, עם העיצוב הקמור והמסך חסר השוליים שהחברה מכנה Infinity Display. עד כאן הכל צפוי למדי.

אבל אותם דיווחים גורסים עתה שבניגוד למה שניתן היה לצפות, המסך של נוט 8 לא יהיה זהה לחלוטין לזה של גלקסי S8 פלוס - שאמורים לכאורה להיות זהים מלבד התמיכה של הראשון בעט סטיילוס. במקום זה, יגיע נוט 8 עם מסך בגודל 6.3 אינצ' - עשירית אינצ' יותר מגלקסי S8 פלוס הענק ממילא.

מלבד הגודל והעיצוב, מדובר כרגע על מצלמה אחורית כפולה כמו של מכשירים כגון אייפון 7 פלוס ומכשירי הדגל האחרונים של וואווי ו-LG, סורק טביעות אצבע שלא ברור עדיין האם יוסתר מתחת למסך או בגב המכשיר וכמובן חריץ שמאפשר לאחסן את עט הסטיילוס בלי לאבד אותו. המכשיר ייחשף באזור ספטמבר - ככל הנראה במסגרת תערוכת IFA שתיערך בחודש האמור בברלין.