שבוע וחצי לפני השקת מכשיר הדגל החדש של סמסונג, חשפה אמש (ב׳) החברה באופן רשמי את העוזר האישי שלה – Bixby, המתחרה שלה לסירי של אפל, קורטאנה של מיקרוסופט, אלקסה של אמזון ו-Google Assistant.

בניגוד למתחרים ולמתחרות, העוזר של סמסונג אמור להציע יותר ממענה על שאילתות פשוטות כמו "מה היא עיר הבירה של סלובניה?" או "הער אותי ב-8 בבוקר". סמסונג מבטיחה שביקסבי יאפשר לכם לבצע כל פעולה במכשיר באמצעות מחוות קוליות בלבד.

ביקסבי כולל שלושה מאפיינים מרכזיים:
Completeness (שלמות) – ברגע שתעניקו ל-Bixby גישה ליישומים השונים במכשיר, הוא יוכל להשלים כל פעולה שניתן לבצע באמצעות ממשק השליטה הקונבנציונאלי – כלומר, כל כפתור שנמצא על מסך המגע ניתן להפעלה על ידי דיבור.
Context Awareness (מודעות להקשר) – כאשר תשתמשו ביישום כלשהו שלביקסבי יש אליו גישה, תוכלו לקרוא לו בכל רגע נתון והוא יבין לבד את הצורך שלכם, בהתאם לאפליקציה שבה אתם משתמשים.
Cognitive Tolerance (סובלנות קוגניטיבית) – ביקסבי יהיה מסוגל להבין מגווןפעולות שאתם רוצים לבצע, מבלי לזכור נוסח ספציפי עבור פקודות מסוימות. כלומר, לא תצטרכו לשנן ביטויים מסוימים (בניגוד לרוב העוזרות הקוליות שמבינות לדוגמה את הבקשה "תעירי אותי בשש בבוקר" אבל לא את "אני רוצה שעון מעורר בשש").

עוד ב-Geektime:
נחשפו המחירים, הצבעים והביצועים של גלקסי S8
סמסונג תשיק השנה טלוויזיה שהופכת לתמונה

כדי שביקסבי יהיה זמינה במהירות, הגלקסי S8 החדש יגיע עם כפתור ייעודי שמפעיל אותו, שימוקם בצד. כך מתכוונת סמסונג לאפשר לכם לקצר באופן משמעותי תהליכים כמו ביצוע שיחה – במקום להפעיל את המכשיר, לבטל את הנעילה, לחפש את יישום החייגן, לחפש באנשי הקשר את נמען השיחה וללחוץ על אייקון הטלפון כדי לחייג, תוכלו לעשות זאת בלחיצת כפתור אחת ופקודה קולית רלוונטית.

בשלב הראשוני Bixby יהיה זמינה בסמארטפונים, כאשר התכנון הוא להרחיב את תמיכתו בהמשך לכל מכשירי סמסונג, כך שבעתיד תוכלו לשלוט גם במזגן, במקרר או בטלוויזיה. טעימה ראשונה מהביצועים שלה נקבל מן הסתם באירוע חשיפת גלקסי S8, ביום רביעי הבא (29 במרץ), שממנו נדווח לכם בזמן אמת.

הכתבה פורסמה במקור באתר Geektime