כשבועיים חלפו מאז שסמסונג אישרה באופן רשמי כי הגלקסי נוט 7 יחזור למדפים בגרסה מחודשת, ודיווח חדש מווייטנאם חושף שהמכשיר החדש יזכה לשם גלקסי נוט 7R, כאשר האות R היא קיצור של Refurbished (מחודש).

העיצוב, כמובן, נותר נאמן למקור, וכך גם רוב המפרט: המכשיר עדיין יגיע עם מסך קמור בגודל 5.7 אינץ' וברזולוציית Quad HD מצופה זכוכית גורילה 5 חזקה, מעבד של סמסונג או קואלקום (בהתאם למדינה בה נרכש), זיכרון עבודה (RAM) בנפח 4 ג'יגה-בייט לצד זיכרון אחסון בנפח 64 ג'יגה-בייט, מצלמה אחורית בעלת חיישן בגודל 12 מגה-פיקסל ומצלמה קדמית עם חיישן 5 מגה-פיקסל ומערכת ההפעלה אנדרואיד 6.0, שכבר אינה הגרסה העדכנית.

עוד ב-TGspot:
שאומי חשפה משקפי מציאות מדומה זולים במיוחד
כל מה שצריך לדעת על העדכון הגדול לווינדוס שיצא אתמול

על אף הדמיון, התמונות מאשרות כי ההבדל, כפי שדווח בעבר, נוגע לנפח הסוללה - בעוד סוללת הנוט 7 המקורי הכילה 3,500 מיליאמפר/שעה; סוללת נוט 7R מכילה 3,200 מיליאמפר/שעה בלבד. הסיבה לכך היא ממצאי החקירה של סמסונג, שחשפו כי הסיבה להתפוצצות המכשירים היתה פגם בסוללות ובדרך בה הוכנסו למכשירים.

הפרטים שטרם נחשפו הם מחירו של הדגם המחודש, באילו מדינות יושק ומתי. מעניין יהיה לראות האם ישווק רק במדינות אסיה העניות יחסית, או שיגיע גם למזרח התיכון ולישראל.

הנוט 7 הוכרז באוגוסט אשתקד ובספטמבר הוחלט על קריאת החזרה (ריקול) לכלל דגמי המכשיר וזאת לאחר מקרי התפוצצות רבים מאוד במקומות שונים בעולם. הפרשה עברה טלטלות רבות ובסופה הוחלט על הפסקת מכירת המכשירים ברחבי העולם ואיסוף גורף של כלל הדגמים, ויתר על כך הוטל איסור חמור על העלאתם לטיסות.

הכתבה פורסמה במקור באתר TGspot