היצרנית הקוריאנית LG ניסתה בשנים האחרונות כמה גימיקים כדי למכור סמארטפונים: זה התחיל ב-G4 עם המסך הקעור, המשיך ב-V10 ו-V20 בעלי המסך המשני מעל המסך הרגיל והגיע ל-G5 בעל התחתית הנשלפת המאפשרת לחבר אביזרים חיצוניים. אבל למרות שמכירות המכשירים של החברה עלו בשנים הללו, הם לא עלו מספיק. לכן, הסמארטפון הבא שלה יהיה שונה מאוד מקודמיו, כפי שעולה מדיווח של אתר Engadget.

מקור בחברה מסר לאתר שבמכשיר הדגל הבא שלה, G6, יהיה מסך חדש לגמרי. גודלו יהיה 5.7 אינצ' - המסך הגדול ביותר אי פעם בסמארטפון דגל "רגיל". לשם השוואה, אצל אפל, אייפון 7 פלוס המוגדל מגיע עם מסך 5.5 בגודל אינצ'. אצל סמסונג, גלקסי S6 ו-S6 בגרסת Edge הגיעו עם מסכי 5.7 אינצ', אך בפועל גודלם קטן יותר, בשל גלישת המסכים לדפנות המכשירים.

המסך ש-LG מתכוונת לשלב במכשיר לא רק גדול מהרגיל, אלא גם רחב (או צר, במצב אנכי) מהרגיל: היחס בין האורך לרוחב שלו הוא 18:9 - כלומר 2:1 (אורך כפול מרוחב), בעוד הצורות המסורתיות של מסכים לצפייה בסרטים הן 16:9 או 16:10. לא ברור מה מתכוונת החברה לעשות אם השטח ה"עודף", אך בהחלט ייתכן שהוא ישמש כמעין מסך נפרד, כמו אלה המשולבים במכשירי סדרה V. רזולוציית המסך תהיה 2,880x1,440 נקודות.

החברה ציינה שהמסך יהיה דק יותר, מה שאומר כנראה שגם המכשיר עצמו יהיה דק יותר. כמו כן, השוליים בין המסך לקצה המכשיר יצטמצמו ב-20% בתחתית המכשיר (לא חוכמה גדולה בהתחשב ב"סנטר" הענק של G5) וב-10% בצדדים. הוא יהיה בהיר יותר, כדי להיות קריא גם בשמש, ויצרוך 30% פחות אנרגיה.

הפרטים הללו נמסרים ימים בודדים לאחר שבכיר בחברה אמר לוול-סטריט ג'ורנל כי היא ויתרה על המבנה המודולרי, שלא הצליח למשוך קהל, וגם לא יצרניות רכיבים ש-LG ניסתה לשכנע לייצר עבור המכשיר אביזרים.

לפי דיווחים מהימים האחרונים, LG מתכוונת להכריז על המכשיר במסגרת תערוכת MWC 2017 שתתקיים עוד חודש וחצי בברצלונה (לא מפתיע - הרי זה מה שעשתה גם בשנה שעברה), ולהשיק אותו בפועל ב-10 במרץ - זמן קצר מאוד אחר כך. המטרה היא ככל הנראה להגיע לחנויות לפני גלקסי S8 של סמסונג.