כתבה זו התפרסמה במקור באתר gadgetim.co.il

אין תמונה
סמסונג E250

ה-E250 החדש של סמסונג משלב מספר תכונות מבוקשות: מצלמה, בלוטות', נגן mp3 ו-mp4, הרחבת זיכרון באמצעות כרטיס, מסך סביר, עיצוב יוקרתי ודק, וכל זאת עבור מחיר זול במיוחד. כך כנראה הפך ה-E250 החדש של סמסונג להיות מכשיר ה-Low-end המבוקש ביותר. הלכנו לראות על מה כל המהומה ולקחנו אותו איתנו. אז האם באמת מדובר בסלולרי הטוב ביותר בישראל למשתמש הממוצע?

מה בערכה?
בערכה תמצאו את החוברות הבסיסיות המגיעות עם כל טלפון, מכשיר E250, סוללה mAh800, כרטיס זיכרון 128 מגה בית, מטען נייד, אוזניות סטריאופוניות וזהו. אין כבל נתונים, תצרכו לרכוש אחד כזה.

יוקרתי זה לא בהכרח יקר"
זה המשפט שכל כך מאפיין את הסמסונג E250: ברגע הגעתו אליי ידעתי שהוא עומד להיות סלולרי הזול המבוקש ביותר – הוא מעוצב באלגנטיות מתפרצת, קווים חלקים, כפתורים מבריקים, ופתיחת סליידר איכותית במיוחד. עיצוב כזה המאפיין מכשירים יוקרתיים בהרבה, לא כאלו שישאירו לכם עודף מ-900 ש"ח. עיצוב ה-E250 דומה עד מאוד לעיצוב ה-Z720 המשוכלל החדש של סמסונג, דומה עד כדי כך שיחשבו שהתחדשתם ביקר ביותר מהקטלוג של סמסונג. הוא נמכר בשלושה צבעים שונים: אפור, לבן ושחור. המקשים מאוד נוחים ללחיצה להקלדת טקסטים רבים. אחיזת המכשיר ביד אחת מתאפשרת ביתר קלות וגם פתיחת הסליידר בעזרת האגודל עברה ללא בעיות מיוחדות. ה-E250 נותן תחושה יוקרתית, כזו שתגרום לכם להתגאות בחדש שלכם כאילו הוא לפחות פורשה 911 צהובה מהניילונים. כל מי שראה, הרגיש וטעם מה-E250 התלהב מהעיצוב והשתנק כששמע שמחירו עומד על כמה עשרות שקלים בודדים ל36 חודשים.

הפלסטיקה שעוטה את המכשיר מרגישה כמו מיליון דולר: לא תרגישו שאתם אוחזים סלולרי זול ולא מושקע, אלא תחשבו כי מולכם עומד פלא טכנולוגי חדיש. המסך הסביר עושה את עבודתו נאמנה ויש לציין שהופתענו מהאיכות לעומת ההשקעה הכספית. התמונות נראות חדות, התפריט זורם, ה-View Finder של המצלמה נראה סביר בהחלט, והמחיר שתשלמו עבור ה-E250 החדש שלכם בהחלט השתלם.

מידות המכשיר מעולות: הוא קל בצורה מעוררת התפלאות (80 גרם בלבד), הוא דק בצורה מעוררת תהיות (13.9 מ"מ), והוא פשוט נראה מגניב כך שקשה שלא לאכול אותו. כשהוא סגור הוא נראה כמו קובייה שחורה ארוכה ומבריקה. כשהוא פתוח הוא נראה כמו סליידר משוכלל ומתקדם במיוחד. סמסונג שיחקו אותה.

המלך הוא שחור
ממשק הטלפון של ה-E250 הוא בין החכמים שנוכחנו לגלות – הוא מזכיר בעיצוב את ה-Black החדש של סמסונג אך כולל כמה פונקציות שלא מצאנו בקודמיו וגם מחסיר את חלקם. ברגע שתלחצו כל צירוף ספרות העולה בדעתכם (לשם הבדיקה: 1000) ותלחצו כלפי מעלה במקשי הניווט ותגלו כי הגדרתם שעון מעורר לשעה 10:00 בבוקר. במידה וחפצו ללחוץ שמאלה במקשי הניווט תשלחו הודעת SMS למספר נמען: 1000. ובמידה ותלחצו למטה במקשי הניווט תיכנסו למחשבון ותגלו כי המספר שהקשתם, "1000" כבר נכנס למחשבון בתור נתון לחישוב. ואם תלחצו ימינה ארגונית הטלפון תיקח אותכם לתאריך המבוקש. בהחלט גאוני ואף שימושי. תפריטי החיוג לא השתנו מקודמיו בסדרה וגם כמוהם ממשקי הכתיבה והמסרונים בטלפון.

ה-E250 כולל גם תפריט יישומיים חביב הכולל בתוכו מספר פיצ'רים שימושיים: נגן המוסיקה, הקלטה קולית, עורך תמונות, רדיו FM, בלוטות' ומשחקיי המכשיר. מסך הטלפון נותן תמורה טובה להשקעה ומציג תמונה סבירה ולא חדה כמו היוקרתיים בסדרת הדקיקים של סמסונג. בעזרת קישוריות הבלוטות' של הטלפון ניתן להעביר קבצים במהירות רבה במיוחד ואף לחבר אוזניות סטריאופוניות בפרופיל A2DP. קישוריות ה-USB גם היא מהירה במיוחד ומאפשרת העברת קבצים מוזיקה רבים במספר שניות בודדות.

פיצ'ר חשוב נוסף שמצאנו לנכון להזכירו הוא ההודעות חירום: ניתן להגדיר לטלפון מספר נמענים מסוימים שבעת לחיצה על כפתורי הווליום במצב ההמתנה 4 פעמיים ללא הפסקה, ישלח הטלפון לאותם הנמענים הודעה בסגנון: "אני במצב חירום, אנא עזרו לי." – את ההודעה כמובן ניתן לשנות לפי ראות עינכם. בדקנו את הפיצ'ר, ומסתבר שבמידה והנמען שקיבל את ההודעה מחזיר חיוג למוען השיחה מתקבלת אוטומטית והמחייג שומע את המתרחש באזור הטלפון ללא בעיה, בנוסף, הטלפון מגביר את קליטת השמע וכך ניתן לשמוע את הרחש הקטן ביותר. בהחלט פיצ'ר מעולה לשמור על ילדכם ויקיריכם מסכנות.

גם בנוסף ראוי לציין את ה-"עוקב נייד", הממוקם בתפריט האבטחה של הטלפון.הפיצ'ר החדש מאפשר הזנת שני מספרי טלפון אליהם ישלח הטלפון הודעת SMS ברגע שיוכנס אליו כרטיס SIM שונה מזה שהיה בו כשהופעלה ההתראה. ההודעה תישלח כמובן מכרטיס ה- SIM החדש שהוכנס אל המכשיר היקר שלכם, כך שבעל המכשיר ידע מה מספר הטלפון שלו. זאת לא הפעם הראשונה שנתקלנו בתכונה הנ"ל והיא קיימת בעוד מכשירים בסדרה. חשוב לציין: גם חיי הסוללה של ה-E250 לא איכזבו, הסוללה פשוט סירבה להפסיק להפעיל את הטלפון והחזיקה לנו בממוצע כ-יומיים שלמים בשימוש מסיבי. שאפו לסמסונג.

מולטימדיה בכלום כסף
החדש של סמסונג מצויד במפרט מכובד למרות תג מחירו הזול במיוחד: בלוטות', מצלמת VGA, הרחבה באמצעות כרטיס זיכרון, רדיו FM, עורך תמונות, דפדפן אינטרנט עם תמיכה ב-EDGE ועוד. בנוסף, מתאפיין הטלפון תפריט מנהל הקבצים הנוח במיוחד המסדר הקבצים המאוחסנים בזיכרון המכשיר לפי הסוג.

נתחיל מנגן המוזיקה החביב: הוא מציג אופציות נחמדות כמו אפשרות ליצירת 4 רשימות השמעה לפי ראות עינכם, נגינת מוזיקה באקראי ((Shuffle, נגינת כל הרצועות או חזרה על אחת בלבד. בנוסף ניתן להגדיר אנימציה חביבה בעת ניגון המוזיקה. התאכזבנו לגלות כי אין אפשרות לבצע הסתרה לנגן ולהמשיך להתעסק עם מגוון התכונות במכשיר. בנוסף גם התאכזבנו מעוצמת הרמקול הסבירה והבלתי שמיעה במקומות עם טיפת רעש ממוצע. נגן הווידיאו של הטלפון מציג את הסרטונים על חציו של המסך ואינו מאפשר הצגה על מסך מלא. לעומת זאת בכניסה למציג התמונות ניתן לבצע הגדלה של התמונות (זום), עריכתן, ואף הצגתן על מסך מלא. רדיו ה-FM התגלה כאופציה חביבה ואף מהנה במיוחד: ניתן להגדיר לו 30 תחנות מוגדרות מראש, העוצמה חזקה מאד וגם האיכות משביעת רצון. אופציה חביבה שאהבנו היא "התראת מסך מוקפץ": ניתן להגדיר לטלפון שבשעה מסוימת, ובתאריך מסוים, יצפצף ויסמן לנו כי התוכנית האהובה עלינו ברדיו מושמעת כעת ובמידה ואנחנו רוצים לשמוע אותה כעת, לוחצים על השמע ומתחברים לתחנה ביתר קלות. מיותר לציין שכדי לשמוע את הרדיו במכשיר צריך לחבר את האוזניות הסטריאופוניות הנלוות למכשיר המשמשות כאנטנה לרדיו. האוזניות התגלו במהרה כלא נוחות בשימוש עם תזוזה רבה – תשכחו מלעשות איתן ספורט.

מצלמת ה-VGA של הטלפון סבירה, ויש להגיד שהופתענו במעט מאיכות התמונה הסופית, אך פשוט לא ציפינו ליותר מידי. אנחנו גם רואים בעין יפה את השיקול של סמסונג לצייד את הטלפון במצלמת VGA סבירה בלבד מכיוון שאם הם היו מציידים אותו במצלמת 1.3 מגה פיקסל תג המחיר היה עולה, ומשנה את מיצוב המכשיר. בכל מקרה, המצלמה מספקת צילומים סבירים בתאורת חדר ובשמש חזקה תוכלו "לסחוט" מהמצלמה תמונות בעלות איכות מפתיעה. ה-View Finder סביר בפעולותיו וניתן בנוסף בעת צילום לצרף לתמונה אפקטים שונים כמו: שחור לבן, תשליל, גוון חום כהה, תבליט, מתאר, תכלת. תוכלו גם לצרף מסגרות חביבות מהמגוון הקיים בטלפון. סרטוני הוידיאו סבירים ומאפשרים צילומי וידיאו חטופים בלבד ואינם מספקים כלל באיכותם. דפדפן הטלפון נוח ומאפשר גלישה סבירה במהירותה על גבי רשת ה-EDGE (סלקום בלבד).

יתרונות
+ עיצוב אלגנטי ויוקרתי
+ מקשים איכותיים ונוחים להקלדות רבות
+ זמני סוללה ארוכים במיוחד
+ ממשק מחודש וחכם
+ קישוריות בלוטות' ו-USB
+ תמיכה בEDGE
+ "הודעות חירום" ו-"עוקב נייד"
+ הרחבה באמצעות MicroSD
+ רדיו FM
+תג מחיר זול במיוחד

חסרונות
- רמקול חלש
- מסך סביר באיכותו
- מצלמת VGA פשוטה

לסיכום
ה-E250 הוא ללא ספק הסלולארי המומלץ ביותר בקטגוריית ה-Low end בארץ. הוא מכיל בתוכו מגוון פיצ'רים שלא נראו עד כה במכשירים מסוג זה והוא מסוג המכשירים המהווים אבן דרך בתחום. בנוסף לכל התכונות שתשתמשו בהן מידי יום, ה-E250 גם כולל ממשק משוכלל ונוח במיוחד, כזה שיגרום לכם לחבב עד מאוד את הסמסונג החדש שלכם. ולא נשכח גם את הסוללה המעולה שלא רוצה להפסיק להפעיל את הטלפון. ואם כל זה לא מספיק, תג המחיר הזול במיוחד במפעילות השונות (אורנג' וסלקום) ובחנויות הפרטיות יגרום לכם לחטוף את המכשיר, במיוחד אם לא בא לכם להתחייב לחבילות הדור השלישי.