קונספט, גלקסי S5
רומזת. קונספט של גלקסי S5

 

סמסונג שחררה הזמנה לאירוע ה-Unpacked שלה, שיערך בסוף החודש הקרוב, במסגרת תערוכת המובייל הגדולה MWC המתקיימת בברצלונה. על פי הדיווחים האחרונים, נראה כי החברה הולכת להציג את מכשיר הדגל החדש יחד עם הדור הבא של השעון החכם שלה.

מוקדם מהצפוי

בעוד שההזמנה אותה שחררה סמסונג אינה מציעה יותר מידי מידע בכל הנוגע למה שהולכת להציג, הוספת הספרה 5 היא רמז מספיק עבה על מנת להתחיל להריץ את השמועות.

על פי הדיווחים הקודמים, כוונתה של סמסונג הייתה לשחרר את המכשיר המדובר לשוק בסביבות חודש אפריל, כך שההכרזה הנוכחית מתאימה ללוח הזמנים המשוער. בנוסף, לאור העובדה שמכשיר הדגל הקודם של החברה, גלקסי S4, הוצג בחודש מרץ – אין ספק שהגיע הזמן לשחרר מכשיר דגל חדש בסדרת הגלקסי. ההפתעה העיקרית כאן היא שבעוד שבהכרזה הקודמת בחרה סמסונג לבדל את עצמה משאר החברות ולהשיק את המכשיר באירוע הכרזה אישי, שהתקיים בניו יורק, הפעם, היא החליטה "ללכת עם העדר" ולהצטרף לשלל ההכרזות שבוודאי יצאו ממגוון יצרניות במסגרת תערוכת המובייל, המהווה במה לחברות גדולות וקטנות להצגת מוצריהן החדשים.

ההזמנה לאירוע: 

לצד מכשיר הדגל, לי יאנג הי (Lee Young Hee), סגן הנשיא הבכיר של חטיבת המובייל בסמסונג אישר בראיון לבלומברג שנערך בינואר האחרון כי החברה עובדת גם על הדור הבא של Galaxy Gear. עוד הוסיף יאנג כי שני המכשירים צפויים להגיע ביחד לשוק. לאור העובדה שההזמנה מרמזת על כך שמדובר על "הפרק הראשון" באירוע ההכרזה של החברה, יתכן כי היא מתכננת להשיק את השעון החכם החדש שלה, Galaxy Gear 2, באירוע Unpacked נוסף שייתכן ויערך לאחר תערוכת המובייל או אפילו במסגרתה.

מה מצפה למשתמשים?

באותו ראיון, ציין יאנג כי סמסונג מודעת לעובדה שהמשתמשים לא מצאו הבדלים משמעותיים בין מכשירי הגלקסי S3 והגלקסי S4, מה שהוביל לתגובה מתונה מצד השוק למכשיר הדגל החדש. לכן, עבור גלקסי S5 החליטה החברה לחזור ליסודות ולהתמקד בתחושה של המכשיר וממשק המשתמש שלו.
האמירה של יאנג מתקשרת לדליפה המשמעותית ביותר אודות המכשיר החדש, שהגיעה מהמדליף הסדרתי evleaks. במסגרתה הוצג קונספט עיצובי חדש לחלוטין של ממשק המשתמש של החברה, אשר זונח את ה-TouchWiz המוכר. בתמונות ששוחררו, ניתן לראות שהממשק החדש יהיה צבעוני במיוחד, בעיצוב המזכיר את מערכת ההפעלה Windows Phone ויציע כרטיסי מידע שונים.

וגם: 
>> צפו: הפרסומות של ענקיות הטכנולוגיה בסופרבול
>> מתחרה חדשה ל-Snapchat כוללת טוויסט מעניין, הכירו את Secret

על פי התמונות, נראה כי הכרטיסים יציגו את מיקומו של המשתמש, אפשרות לעקוב אחר הכושר האישי שלו, לצפות בתוצאות ספורט, לקבל מידע על טיסות, תזכורות לאירועים וכדומה. כאן נכנס אלמנט המזכיר מעט את ממשק Google Now, המעניק למשתמשים מידע "עוד לפני" שיודעים שזקוקים לו.
עם זאת, מלבד ממשק המשתמש לא נחשף יותר מידי מידע על מכשיר הדגל החדש של החברה או המפרט שיציע בתוכו. מה שידוע הוא שהחברה מתכננת להציג שתי גרסאות למכשיר: הראשונה מפלסטיק, שתוצע במחיר יחסית מוזל והשניה ממתכת, שתמותג כמכשיר פרימיום שבוודאי יעלה מעט יותר.

בנוסף, מסתמן כי החברה תשיק את מנגנון האבטחה הייחודי שלה עם הדגם החדש: חיישן המסוגל לסרוק ולזהות את עיניהם של המשתמש. כך, בתיאוריה, יוכלו המשתמשים להסתכל על המסך ולפתוח את מסך הנעילה, מבלי להכניס קוד או לסרוק את טביעת האצבע שלהם.

בכל הנוגע ל-Galaxy Gear 2, הדיווחים מעידים כי השדרוג העיקרי יהיה צג OLED גמיש, עמיד וחזק יותר מקודמו, לצד תיקוני חומרה ושימושיות שלא הלהיבו את המשתמשים בדגם הראשון. מסתמן כי סמסונג מתכננת להסיר את כל האלמנטים "המשעממים" מהמוצר הקיים, במטרה להציע שעון הרבה יותר חכם, שהמשתמשים לא יתביישו לענוד ושיצליח לענות על דרישותיהם הבסיסיות.

כעת רק נותר לנו להמתין בסבלנות לאירוע ההכרזה, אותו מתכננת החברה להעביר בשידור חי, על מנת לראות מה תכננה עבורנו במכשיר הדגל החדש שלה והאם הוא יצליח להתחרות בשאר המוצרים שיוצגו בתערוכה.

לידיעה המקורית באתר Geektime