סמסונג גלקסי S3 התפוצץ בכיס של צעירה
פאני שלאטר מציגה את הגלקסי S3 השרוף והיא לא משועשעת

פאני שלאטר, בת ה-18 מהעיר שו דה-פונד שבשוויץ, תיאלץ לוותר על חופשת הקיץ שתכננה במאיורקה שבספרד, לאחר שנכוותה מהגלקסי S3 שלה כוויות מדרגה שנייה ושלישית – כך מדווח העיתון השוויצרי Le Matin.

לפי הדיווח, הצעירה, שעובדת כסייעת לצבעי, היתה עסוקה בהעמסת פחיות צבע על משאיתו כאשר שמעה רעש אותו היא משווה לזיקוקי דינור והריחה ריח כימי חזק. רגע לאחר מכן עלו מכנסיה באש והבוס שלה נאלץ לקרוע אותם מעליה, מאחר והיא עצמה לא הצליחה לזוז מרוב הלם. מייד לאחר מכן הוא גרר אותה לחנות הקרובה, כיבה את מכנסיה במים ולקח אותה למרכז רפואי, בו היא אובחנה כסובלת מכוויות מדרגה שנייה ושלישית בירך וביד הימנית.

סמסונג גלקסי S3 התפוצץ בכיס של צעירה
הכוויה מקרוב שאף הובילה לאובדן תחושה ברגל

בואו לפייסבוק של נקסטר

לדבריה של הצעירה, הגורם למהומה היה מכשיר הגלקסי S3 שלה, אותו קנתה לפני מספר שבועות. סוללת המכשיר בן השנה, שלדבריה היתה סוללה מקורית, התפוצצה והתנפחה, תוך שהיא מבעירה את בגדיה ואף חושפת את גופה לחומצות הרעילות, שלדבריה החמירו את הפגיעה. בעקבות כך איבדה שלאטר את התחושה ברגלה הימנית. עתה בכוונתה לתבוע את סמסונג.

סמסונג גלקסי S3 התפוצץ בכיס של צעירה
המכשיר השרוף מקרוב, סמסונג תפתח בחקירה

דוברת סמסונג בשוויץ, מרים מרגר, מסרה בתגובה כי "ברגע שנצליח ליצור קשר עם הלקוחה, נפתח בחקירה יסודית בניסיון לשפוך אור על התאונה, ובמקרה זה סביר להניח שמה שנשאר מהמכשיר יישלח לקוריאה". היא הוסיפה כי "סמסונג מצטערת על פציעתה של הלקוחה על ידי הטלפון שלה" והדגישה כי החברה משתדלת לבחון את מכשיריה בקפידה לפני השקתם.

יש לציין כי למרות שמדובר בתרחיש נדיר יחסית, הוא אינו חד פעמי. סוללות ליתיום, הנמצאות כיום כמעט בכל מכשיר נטען, ידועות כמסוכנות מזה שנים רבות, אך החיסרון בטכנולוגיה יעילה להחלפתן מביא להמשך השימוש בהן. בעקבות כך קרו בעבר מספר מקרים של מכשירים שסוללותיהם התפוצצו ופצעו משתמשים, ובמקרים נדירים מאוד אף גרמו למוות (במקרים מסוימים המשתמשים גם החליפו חלקים במכשירים על דעת עצמם).

>> חדש בפייסבוק: החיפוש החברתי שיביך אתכם ואז יגרום לכם להתמכר

>> מכת סוכר: המשחק שכל החברים שלכם כבר מכורים אליו